Суспільство

Скандальна професорка Більченко заявила, що за мовним законом стоїть “звичайний фашизм” і просить у Зеленського захисту

0

Професорка кафедри культурології та філософської антропології Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова Євгенія Більченко після посилення дії закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної” назвала Україну “американською колонією” і заявила, що за цим законом стоїть “звичайний фашизм”. В університеті вважають такі заяви неприпустимими і планують скликати Вчену раду.

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді підписуйся на "Європейську Україну" у фейсбуці!

facebook.com/euroua20/

Вперше свою позицію щодо посилення дії мовного закону Більченко озвучила в Фейсбуці 18 січня, повідомляє Цензор.НЕТ.

“А цей закон – лише ланка в ланцюзі, черговий опухлий лімфовузол в тілі онкохворої американської колонії”, – написала вона.

“Процвітає людиноненависницька ідеологія. Ксенофобія стосовно власного населення досягла військового і цивільного апогею. Націоналістична цензура опанувала не тільки медіа, а й науку. Цивілізаційна пам’ять знищується на всіх рівнях…” – вважає Більченко.

Викладачка зазначила, що свідомо переходить у сфері обслуговування на російську мову – “боляче дивитися, як злякано перебудовується під новий маразм мій бідний непереможний народ”.

У наступні дні Більченко поділилася в Фейсбуці роздумами про те, що “мова тут – ні до чого. За зовнішнім маркером знакової сфери ховається щось глибинніше і страшніше. Це – глибше мовних норм і страшніше вуличного побиття. Ім’я йому – “звичайний фашизм”. Він – у думках, у почуттях, у несвідомому”.

Під постами Більченко – тисячі коментарів. Професорка записала звернення до президента Зеленського зі скаргами на цькування і погрози звільнення.

“Я зараз переживаю колосальне інформаційне цькування, моральні і фізичні погрози, а також погрози звільнення і позбавлення мене – професора, вченого, громадської особи, письменниці, громадянки, підкреслюю, України, будь-яких засобів до існування”, – заявила вона.

Глава первинної профспілкової організації співробітників НПУ ім. Драгоманова І.Горбачук повідомив в опублікованому на сайті університету зверненні, що висловлювання Більченко “зустріли рішуче неприйняття з боку керівництва університету, студентської громадськості і професорсько-викладацького складу університету”. За його словами, велика частина студентів і викладачів висловилися за неприпустимість роботи в університеті викладача з такими поглядами.

“Університет діятиме відповідно до чинного законодавства… Це питання заплановано до розгляду на засіданні профспілкового комітету, громадської організації “Просвіта”, на засіданні комісії з академічної етики і зборах інших представницьких і громадських організацій. За результатами обговорення та розгляду планується проведення слухання цього питання на засіданні Вченої ради університету”, – зазначив він.

Більченко повідомляє в Фейсбуці, що розмовляла з ректором НПУ Віктором Петровичем Андрущенком. “Я отримала від нього запевнення, що він відповідає за свої слова і що він ОСОБИСТО мене звільняти не збирається”, – написала викладачка.