Політика

Скандальний Тищенко: “Богдан був усемогутнім главою Офісу президента”

0

Колишній глава Офісу президента Андрій Богдан був “усемогутнім” керівником цього органу. Таку думку в інтерв’ю НВ висловив народний депутат із фракції “Слуга народу” Микола Тищенко, пише видання Гордон.

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді підписуйся на "Європейську Україну" у фейсбуці!

facebook.com/euroua20/

Водночас нардеп заперечує, що восени минулого року Богдан бажав зняти Віталія Кличка з поста мера Києва.

“Хто вам таке сказав? Він був главою ОП, усемогутнім главою ОП”, – заявив Тищенко.

4 вересня тодішній прем’єр-міністр Олексій Гончарук повідомив, що Кабінет Міністрів погодив звільнення Кличка з посади голови КМДА.

Мер назвав те, що відбувається, “руйнуванням децентралізації”. Він вважав, що президенту Володимирові Зеленському ніколи вникати в ситуацію у столиці і він доручив займатися цим Богдану.

Наприкінці вересня Кличко подав позов проти Богдана, а також Кабінету Міністрів та Гончарука у зв’язку з тим, що уряд погодив його звільнення з посади голови КМДА. Зокрема, Кличко просить суд визнати протиправними дії Богдана, який подав до Кабміну лист, що стало підставою для розгляду подання на звільнення. У позові йдеться, що глава ОПУ перевищив свої повноваження, коли звертався до Кабміну з таким листом.

Богдан очолював адміністрацію Володимира Зеленського (пізніше АП було перейменовано на Офіс президента) із травня 2019 року до лютого 2020-го.

11 лютого глава держави звільнив Богдана, призначивши на його місце Андрія Єрмака, який до цього працював помічником президента.