Суспільство

“Слуга народу” Куницький лобіює інтереси мережі “зелених” заправок свого бізнес-партнера

0

Народний депутат від партії “Слуги народу” Олександр Куницький лобіює інтереси мережі зелених автозаправок AutoEnterprise. Про це повідомляє “Слідство Інфо”.

Зокрема, політик двічі за рік подав законопроекти, які стосуються ринку електромобілів і електрозарядних станцій.

За словами глави компанії Дмитра Ніконова, з Куницьким вони друзі, а до бізнесу депутат ніякого відношення не має. При цьому ЗМІ зазначають, що “слуга народу” раніше фігурував як директор з розвитку AutoEnterprise і отримував дохід від зв’язаної з нею організації.

Сам Ніконов працює на громадських засадах помічником нардепа. Зокрема, у кінці минуло року він брав участь в обговоренні поправок до законопроекту про розмитнення автомобілів.

Відзначається, що після парламентських виборів Куницький подав у парламент законопроект, який прямо стосувався ринку електромобілів і електрозарядних станцій. Йдеться про ініціативу “щодо нормування та створення умов для розвитку мереж зарядних станцій для електричних транспортних засобів”.

Але в підсумку законопроект довелося відкликати через обурення учасників ринку, які сприйняли його як лобіювання інтересів AutoEnterprise.

Пізніше депутат подав ще один проект закону, за визначенням електромобілів, зарядних станцій і створення умов для переходу на екологічний транспорт до 2030 року. Однак його також зняли з розгляду.

За словами юриста компанії Transparency International Ukraine Олександра Калітенка, в самому факті подання законопроектів конфлікту інтересів немає. Однак наявність тісних зв’язків між Куницьким, Ніконовим та мережею AutoEnterprise може представляти для політика приватний інтерес – а отже, це може бути потенційним конфліктом інтересів.

  • У травні 2020 року президент Володимир Зеленський заявив, що якщо народні депутати від «Слуги Народу» будуть лобіювати комерційні інтереси, то він негайно розпустить парламент.

Джерело: ІнфоРезист