Політика

«Слуга народу» Юрченко особисто підтвердив отримання хабаря: НАБУ виклали запис у мережу

0
Національне бюро розслідувань України опублікувало запис, на якій нардеп «Слуги народу» Олександр Юрченко підтверджує факт отримання хабара. Ролик опубліковано на сторінці в Facebook НАБУ, передає ІнфоРезист.
Відзначається, що бюро викрило угруповання, які отримували неправомірну вигоду, користуючись депутатськими повноваженнями.
Відзначається, що детектив під виглядом співробітника промислової компанії познайомився з одним з учасників угруповання «Ф» і розповів йому, що інвестувати в Україну можна після отримання правових підстав для переробки твердих побутових відходів. «Ф» запропонував детективу зустрітися з нардепом, з яким главою парламентського комітету доручено займатися даним напрямком.
27 липня посередник «Ф» познайомив лже-підприємця з парламентарієм «Ю». Останній повідомив, що ініціював відповідний законопроекту і тепер все питання змін документа «замикаються» на ньому.
Щоб допомога була надана, сказав нардеп, потрібно виплатити йому під виглядом «допомоги екології» грошову винагороду.
«Ф» при «Ю» назвав хабар за внесення правок до законопроекту «пляшками».
29 липня «Ф» пояснив детективу, що малося на увазі під «пляшками» і «допомогою екології».
Пізніше на мобільний телефон детектива від посередника «Ф» надійшло повідомлення про розмір хабара. Детектив підтвердив свою готовність її виплатити.
«Ю» зареєстрував проект поправок.
7 серпня «Ф» отримав 13 тисяч доларів, 10 з яких, як говорив посередник, будуть передані нардепу.
13 серпня парламентарій підтвердив отримання хабара.
20 серпня «Ю» розповів про інші приклади хабарництва нардепами під час голосування за закони про «зеленої енергетики» і пояснив, як ділиться винагороду від компанії, яку представляє детектив.
Після цього «Ю» повідомив детективу, що для прийняття потрібних йому поправок потрібно заплатити 200 тисяч доларів частинами, а потім розглянути передачу йому 3% акцій статутного фонду іноземного підприємства, запланованого до будівництва в країні.
26-27 серпня співучасники планували отримати частку запропонованої ними грошової винагороди. Детектив збирався задокументувати протиправні дії інших учасників схеми.
«Але при обставинах, які зараз з’ясовує слідство, Національне бюро було змушене припинити подальше виконання спеціального завдання і обмежитися оцінкою тих доказів, які були зібрані до цього моменту», – сказано в повідомленні.
Зараз «Ф» притягнутий до кримінальної відповідальності, а матеріали і проект підозри щодо «Ю» спрямовані в Офіс генпрокурора.