Новини

Слугам народу розіслали методичку, як правильно ставити запитання Кабміну

0

У розпорядженні НВ виявився документ з Офісу президента, який отримали деякий депутати Слуги народу напередодні позачергового засідання Верховної Ради.

Документ містить підказки для депутатів щодо того, як необхідно аргументувати претензії до Кабінету міністрів і керівникам силових відомств.

Щодо перестановок в Кабміні в документі йдеться, що зараз уряду необхідна «потрійна перезавантаження»: політична, структурна і кадрова

«Ми визнаємо досягнення уряду – зниження інфляції, зниження облікової ставки НБУ, успішні переговори щодо газу, боротьба з тіньовими ринками (зокрема, грального бізнесу). Але ми не можемо і не будемо закривати очі на перекоси і дисбаланси в політиці Кабміну – провальну політику по промисловому виробництву, спад експорту через стійку ревальвацію гривні, низькі обсяги бюджетних надходжень », – йдеться в документі з ОПУ.

«Кабмін декларував людиноцентричність своєї програми. Але сьогодні це, на жаль, залишається декларацією. Люди повинні відчути позитивні зміни, які відбуваються в країні, на собі, на своєму добробуті і безпеці. Поки цього не відбувається », – наголошується в документі.

Крім того, в документі стверджується, що Кабмін «не має чіткої стратегії, як зупинити падіння промисловості».

Також уряд звинувачують в тому, що не запрацювали належним чином механізми підтримки інвесторів.

«У виборців, з якими ми зустрічаємося, є враження, що політика українського уряду ведеться в інтересах зовнішніх кредиторів країни, а не в інтересах народу. На жаль, ми не маємо достатньо аргументів, які могли б спростувати цю думку », – йдеться в документі.

Крім того, в документі підкреслюється, що серпневе об’єднання міністерств не спрацювало.

«Цілі галузі залишилися або без нагляду держави взагалі – тому що у міністрів просто не доходять руки охопити всю різноманітність діяльності свого відомства», – зазначають автори документа.

Депутатам пропонують критикувати Кабмін за відсутність комунікацій з Верховною Радою і фракцією Слуга народу.

Крім того, в документі йдеться, що деякі міністри не впоралися зі своїми обов’язками.

«Керівники ряду центральних органів виконавчої влади та служб, які є критично важливими для наповнення бюджету, не показують той результат, який міг би задовольнити вимоги народу України. Зокрема, мова йде про митну службу. Купа людей “застрягла” в соціальних ліфтах, і в той же час, уряд не може знайти керівників і фахівців для роботи в відомствах », – йдеться в документі.

Щодо керівників силових відомств депутатам пропонують говорити, що ні Офіс генпрокурора, ні НАБУ «не діють відповідно до запиту суспільства на справедливість».

«Президент неодноразово підкреслював: ніяких” недоторканних “у нього не буде. Незалежно від того, на якій посаді людина працює, скільки вона працювала в команді, наскільки вона близька до Президента. Єдиний критерій – чесність та ефективність. На одну посаду людина не призначається назавжди. На будь-якій посаді чесність і порядність має поєднуватися з професіоналізмом і ефективністю. З тими, хто не готовий відповідати цим критеріям – ми будемо прощатися, не чекаючи кінця повноважень », – наголошується в документі.

Депутатам пропонують сказати, що вони намагалися вирішити питання в робочому порядку, шляхом комунікації і з урядом, і керівництвом правоохоронних органів. Але це не принесло істотних змін.

«У нас немає мети відправити когось у відставку просто” щоб відправити “. Ми чітко бачимо, де є проблеми і наша мета – ці проблеми вирішити. Однак, якщо хтось вирішить піти – ми поставимося до цього з розумінням. Нові політики відрізняються від старих не віком і навіть не місцем отримання освіти. Вони відрізняються насамперед тим, що не тримаються за посади або мандати. І знаходять в собі мужність визнавати власні помилки і прорахунки », – йдеться в документі.

Відзначається, що перезавантаження і відставки не означають, що «ми відмовляємося від нових політиків у владі. Так само не означають вони реваншу старої політики ».

«Ми так само будемо пропонувати суспільству людей, які не крадуть і не брешуть. Але поряд з цим – які мають досвід і навички державного управління », – підкреслюється в документі.

Друзі, з кожним днем стає все складніше донести до вас важливу інформацію, яка має пряме відношення до нашого майбутнього. Хитрі алгоритми соцмережі працюють так, щоб ви чули лише один голос з тисяч. Тому ми вирішили створити TELEGRAM-канал, що дозволить нам спілкуватися з вами без посередників. Там ми будемо викладати в більшій мірі якісну аналітику та блоги відомих політиків, волонтерів, журналістів. Лише якісний аналіз подій в Україні та в світі. Підписуйся! Не дай собою маніпулювати.

👇👇👇

t.me/ovision16