Новини

“Слуги народу” вирішили “задушити” малих і середніх фермерів ще до старту земельної реформи, – політолог

0

«Слуги народу» підготували законопроект №3131, яким підвищують податкове навантаження на власників і орендарів землі від 8 до 25 разів. Власник землі зобов’язаний буде платити мінімум 8% від нормативної вартості своєї сільгоспземлі.

Це зобов’язання не скасовує чинний земельний податок, який зараз в межах від 0.3% до 1% від нормативної вартості землі. Таким чином навантаження зростає від 8 до 25%. Про це в своєму блозі розповідає політолог Віктор Таран.

На його думку, на питання, для чого це робиться є два варіанти. Перший – чи в умовах бюджетної кризи «слуги народу» хочуть отримати більше грошей. Або це лобістський документ, який напередодні земельної реформи дозволить «витрусити кошти» в малих і середніх фермерів.

Останнім без оборотних коштів протистояти агрохолдингам в купівлі землі буде нереально. У підсумку, таким нехитрим лобістським методом фермерів усунуть в конкуренції з агрохолдингами. Яка версія правильна – покаже час.

Віктор Таран зазначає, вже зараз можна прогнозувати, що подібні бюджетно-податкові інновації в «лівацькому» дусі, по-перше, боляче вдарять по рейтингу влади, а по-друге, приведуть до зниження надходжень до бюджету і банкрутства фермерських господарств. Ну, і, звичайно, вони будуть стимулювати продовження вуличних акцій, де аграрії давно протестують спільно з ФОПамі, педагогами, медиками, профспілками, журналістами та волонтерами.