Різне

Сьогодні у “Газпрому” закінчився контракт на транзит Ямалом. Польща вирішила “обрізати трубу” і не продовжила контракт

0
Сьогодні, 17 травня 2020 року, спливає термін дії довгострокової угоди між “Газпромом” та компанією Europol Gaz щодо транзиту російського газу трубопроводом Ямал через Польщу до Західної Європи

Подробиці із посиланням на українську службу Польського радіо розповідає Еспресо.TV.

“Це означає, що пересилання блакитного палива за цим маршрутом буде ґрунтуватися на принципах, викладених у регламентах ЄС. Вони прогнозують, що пропускна спроможність цього газопроводу буде доступна в ході аукціону, який буде організований у конкретний час та протягом певного часового інтервалу доступу до трубопроводу. “Газпром”, як і будь-який інший учасник ринку, може брати в ньому участь”, – йдеться у повідомленні.

В оцінці головного редактора економічного порталу Biznesalert.pl Войцєха Якубіка, це буде здорова ситуація, оскільки газові відносини на Ямалі вже не будуть регулюватися політичною угодою, а прозорими правилами.

Угоду про транзит, яка тепер закінчується, укладено 25 років тому – 17 травня 1995 року. Власником та інвестором польського відрізка Ямальського газопроводу є компанія Europol Gaz. Акції у цій компанії мають Польська нафтогазова компанія PGNiG, російський “Газпром” та Gas-Trading. Оператором є Gaz-System.

“Окрім того, 2022 році також закінчується контракт на постачання газу з Росії. Цей контракт також Польща не буде продовжувати. Польща робить ставку на інші напрямки. Звільнитися від залежності з боку Росії дозволить, зокрема, газопровід Baltic Pipe. Він об’єднає польську та данську газотранспортні системи, завдяки чому до Польщі піде газ із норвезького шельфу. Інвестиція повинна бути готова 1 жовтня 2022 року”, – наголошують автори матеріалу.

Крім того відбудеться розбудова терміналу скрапленого газу в Свіноусті. Додатково в Польщі щорічно видобувається майже 4 млрд кубометрів влансого природного газу.

За оцінками, щорічно в Польщі використовується понад 19 млрд кубометрів газу.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist