Різне

“Совок близько!” – На Росії обговорили ідею щодо введення «продуктових карток»

0

Президент Росії Володимир Путін висловився за розгляд варіанта створення так званих “продуктових карток” в країні. Таку думку політик висловив під час зустрічі з главами фракцій політичних сил Державної думи.

Про це інформує видання “Радио Sputnik”, передає Думка.

Путін вважає, що про продуктові картки можна подумати. Фото із відкритих джерел На думку Путіна, використання продовольчих сертифікатів в Росії має свої плюси та мінуси. Втім, президент РФ готовий подумати про можливість запровадження додаткових мит, щоб допомогти малозабезпеченим верствам населення.

“Ми з вами вже обговорювали це, і уряду я доручав поговорити на цю тему. […] Але абсолютно точно подумати над цим можна”, — заявив Володимир Путін на зустрічі з депутатами.

Також за словами глави держави, такий крок нині — не надто актуальний, як, можливо, був під час напруження пандемії коронавірусу. Втім, і зараз певний набір із необхідних для життя продуктів може знадобитися багатьом росіянам, які знаходяться за межею бідності.

До слова, про пропозицію ввести “продуктові картки” Путіну нагадав глава “Ліберально-демократичної партії Росії” Володимир Жириновський. На його думку, окремі групи магазинних товарів є непідйомними для гаманця пересічного жителя РФ.

Варто відзначити, що перші новини про можливість подібного нововведення з’явилися ще в кінці 2020 року. Тоді, після подорожчання базових продуктів, з такою пропозицією до уряду звернулася Громадська палата з розвитку агропромислового комплексу.

Нагадаємо, що за принципом продовольчих сертифікатів не один рік жили громадяни колишнього Радянського Союзу. З допомогою таких документів можна було отримати певний набір продуктів в конкретно передбаченій кількості.

Раніше, Російське міністерство запропонувало не вважати дані про геолокацію зв’язку таємницею і просто надавати такі дані російським силовикам.