Суспільство

Співзасновник “Нової пошти”: Дірки в бюджеті варто латати скороченням чиновників, ФОПам навпаки треба скорочувати…

0

Малі підприємства потрібно звільнити від податків і регуляцій. А дірки в бюджеті можна компенсувати скороченням чиновників, продажем нерухомості, літаків та автомобілів.

Як передає Цензор.НЕТ, про це на сторінці в мережі Facebook повідомляє співзасновник компанії “Нова пошта” Володимир Поперешнюк.

Зокрема, Поперешнюк назвав п’ять причин, чому “потрібно дати свободу ФОПам і відчепитися від них”.

“1. Податки – це примусове відбирання чесно зароблених грошей. Така дія зазвичай називається грабежем. Натомість РРО – це різновид садомазохізму. Тобто тебе не тільки грабують, а й ще змушують щоб ти сам це робив витонченим способом.
2. Чиновники ще жодного разу не довели, що вміють ефективно розпоряджатися бюджетними грошима, а отже, не мають жодного морального права посилювати податковий тиск.
3. ФОПи – це малі підприємці, самозайняті особи, створювачі робочих місць. Частина з них – майбутні великі бізнесмени. Тому потрібно не заваджати їм розвиватися.
4. Розмови про те, що через ФОПи йдуть контрабандні потоки та ухиляння від податків великими компаніями, – це маніпуляція та перекладання проблем з одних плечей на інші.
5. Податки від ФОПів йдуть у місцеві бюджети. Скажіть, якого біса до них доколупуються депутати та органи центральної влади?! Нехай ФОПи залишаються справою громад”, – йдеться в повідомленні.

Поперешнюк вважає, що малі підприємства взагалі потрібно звільнити від податків і регуляцій.

“Як компенсацію дір у бюджеті пропоную скорочувати чиновників, продавати службові VIP-термінали, нерухомість, літаки та машини. Зрештою, і без ФОПів основний податковий тягар на своїх плечах несуть середні та великі компанії. Для прикладу, лише “Нова Пошта” цього року сплатить понад 5 млрд грн податків. Я розумію, це може звучати несправедливо для цих компаній, у тому числі для мене самого ж, але як не крути – буде краще, якщо у кріпацтві залишаться тільки 10 000 компаній, а мільйони підприємців стануть нарешті вільними”, – підсумував Поперешнюк.