Політика

«Спочатку Україна»: Політолог пояснив чому Росія не готова до конфлікту із Білоруссю

0

Напередодні виборів в Білорусі відбулася телефонна розмова президентів Олександра Лукашенка і Володимира Путіна. Судячи з повідомлень Кремля, пройшла вона “в дусі взаєморозуміння”. Це схоже на правду.

З такою заявою виступив на своїй сторінці в Facebook відомий український журналіст Віталій Портников.

Він висловив упевненість, що Москва не буде заважати обранню Лукашенка на новий президентський термін, так як такий сценарій повністю її влаштовує.

“Кремль потрібен Лукашенку, тому що є головним донором його режиму… А Лукашенко потрібен Кремлю для того, щоб незалежність Білорусі ніколи не була справжньою”, – написав Портников.

Він висловив думку, що зараз Білорусь залишається “Напівзалежним сателітом”, що влаштовує і Кремль, і Лукашенка.

Журналіст підкреслив, що Кремль не відмовляється від планів по повного поглинання Білорусі. На його думку, цей варіант відкладений, так як спочатку Москва має намір розібратися з Україною.

“Білорусь повинна б стати першою. Але в Кремлі першою хочуть бачити іншу радянську республіку – Україну. Тому з Білоруссю не поспішають”, – висловив упевненість Портников.

Він запевнив, що Білорусь перебуває у відносній безпеці, поки Кремль намагається повернути під свій контроль Київ. Якщо це трапиться, прийде черга Мінська і “інтеграції” обох країн в РФ.

Джерело: Діалог