Суспільство

Ставлять будь-що, тільки не коронавірусну пневмонію: Інфекціоніст розповіла, як лікарі не направляють хворих на тестування

0

Після різдвяних свят в українських лікарнях очікують нового сплеску коронавірусу, проте зараз статистика заражень впала і на те є відразу кілька об’єктивних причин. Про це розповіла “Обозревателю” інфекціоніст Міністерства охорони здоров’я Ольга Голубовська.

За її словами, кількість важких хворих у стаціонарних починає збільшуватися вже зараз. При цьому фахівець каже, що нових пацієнтів з діагностованим коронавірусом сьогодні в українські лікарні надходить помітно менше, ніж восени.

Голубовська каже, що з тих хворих, яких госпіталізують з коронавірусом зараз, близько третини потрапляють в лікарні вже у важкому або дуже важкому стані.

Крім того, в лікарнях зараз багато коронавірусних хворих, яким потрібна тривала допомога. Таких лікарі називають “завислими” пацієнтами. Вони можуть залишатися у важкому стані близько місяця і навіть довше.

Також Голубовська пояснила і причини того, чому офіційна статистика показує зменшення кількість добових заражень коронавірусом. По-перше, епідеміологічний пік і спочатку прогнозувався на листопад-грудень. Також суттєвою причиною є те, що багато хворих українців не звертаються за допомогою до медиків, не роблять тестів, або ж самі лікарі не відправляють своїх пацієнтів на коронавірусні тести.

Інфекціоніст пояснює, що в останні тижні українські сімейні лікарі воліють діагностувати своїм пацієнтам “яку-завгодно” пневмонію, але не коронавірус і не відправляти людей на тестування.