Суспільство

Стерненко заявив, що Трепака звільнили за відмову повідомити активісту про підозру в убивстві без належних доказів

0
Активіст Сергій Стерненко заявив, що заступника генпрокурора Віктора Трепака звільнили за відмову повідомити йому про підозру в умисному вбивстві, передає Еспресо.

Про це він повідомив у своєму Telegram.

“З декількох джерел мені стало відомо, що реальною причиною звільнення заступника генерального прокурора Віктора Трепака стала його відмова виконувати злочинні вказівки по моїй справі”, – написав Стерненко.

За його словами, керівництво Офісу генпрокурора декілька разів вимагало у Трепака “незаконно, без будь-яких доказів та правових підстав”, повідомити Стерненку про підозру в умисному вбивстві по справі третього нападу на нього.

“По тій справі, де є маса доказів що мала місце заздалегідь спланована замовна спроба мене вбити, але керівництво ОГПУ взагалі не цікавить розкриття цього злочину. Там стоїть одна задача — закрити мені рота та ув‘язнити”, – повідомив активіст.

За словами Стерненка, відмова йти на злочин (притягнення до відповідальності завідомо невинного) і стала причиною відсторонення Трепака, а згодом – і його відставки.

“Це ще одне підтвердження політичного тиску у моїй справі. Ще одне підтвердження того, що нове керівництво генпрокуратури не знає, що таке верховенство права, але знає, що таке свавілля та беззаконня”, – підсумував активіст.

  • 24 травня 2018 року на Сергія Стерненка було здійснено останній напад.
  • 9 жовтня 2019 року ГПУ повідомила про передачу справ Стерненка до СБУ через можливу причетність влади та поліції.
  • Державне бюро розслідувань на підставі рішення суду відкрило справу щодо бездіяльності одеських поліціянтів після нападу на активіста.
  • Нагадаємо, після звільнення із займаної посади заступника генпрокурора Трепака, а це він відповідав за розслідування замаху на Катерину, Віктор Гандзюк публічно звернувся до президента Володимира Зеленського із закликом не розвалювати справу.
  • Трепак змушений був, за його словами, піти саме через те, що Венедіктова забрала у нього справу Гандзюк та інші резонансні провадження.