Новини

Стріляли з вертольота: в ОБСЄ заявили про агресію РФ проти кораблів ВМС

0

Україна в ОБСЄ заявила, що катер “Бердянськ” був пробитий бронебійним снарядом, випущеним із російського вертольота Ка-52, що підтверджує агресивний характер нападу РФ на кораблі ВМС у листопаді 2018 року.

Гучну заяву зробив заступник постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Лоссовський під час засідання форуму ОБСЄ із співробітництва в галузі безпеки, передає “Укрінформ”.

“Ми хотіли б звернути увагу делегацій на результати балістичної експертизи ушкоджень, нанесених під час атаки на три українських кораблі і їх екіпажі з боку Російської Федерації 25 листопада 2018. Ці кораблі були повернуті Росією в Україну в листопаді минулого року відповідно до обов’язкового наказу Міжнародного трибуналу з морського права. Пробоїна в бронетанковому катері “Бердянськ” виникла в результаті прямого влучання бронебійним снарядом, випущеним з ударного вертольота Ка-52 ВМФ Росії”, – сказав він.

За словами Лоссовського, ці докази “чітко підтверджують агресивний і незаконний характер дій, які Росія вчинила в Чорному морі в листопаді 2018”.

Інші два кораблі “Яни Капу” і “Нікополь” були відправлені на завод для ремонту.

Українська делегація раніше вже надавала Форуму ОБСЄ з безпеки співробітництва детальну інформацію про серйозні пошкодження і факти мародерства, вчинені російською стороною на захоплених катерах, додав Лоссовський.