Політика

Студенти університету ім. Шевченка вимагають відставки ректора через з’їзд партії «Слуги народу»

0
Після того, як партія «Слуга народу» провела свій з’їзд у приміщенні Київського національного університету імені Тараса Шевченка студентський парламент даного ВНЗ зажадав відставки ректора Леоніда Губерського. Про повідомляється на сторінці в Facebook Червоній Губер, пише ІнфоРезист.
«ГО« Червоний Губер »вже направила запит Губерському з проханням надати офіційну позицію і доступ до документів на підставі яких відбулося сьогоднішнє зібрання», – сказано в повідомленні.

Губерський в свою чергу став стверджувати, що якісь недоброзичливці вже рік як намагаються не допустити його на новий термін.


Активісти ці твердження називають «напрацьованими методички».

«Це смішно і зайвий раз доводить, що Леонід Васильович втратив почуття реальності. Цим же можна пояснити спеціальне затягування зняття з Лукашенком статусу почесного доктора КНУ », – відзначають вони.
Студенти додали, що славне ім’я КНУ ганьбить саме ректор, порушуючи закони і статути ВНЗ. Активісти констатували, організація заходу була таємно узгоджена Губерським без згоди проректорів або деканів.

«Якщо КНУ хоче зберегти власне обличчя і довести, що він є вищим навчальним закладом європейського рівня, Леонід Васильович повинен вже завтра бути відсторонений від виконання обов’язків ректора університету за порушення Статуту КНУ та Закону України”, – заявив студентський парламент.

Міністерство освіти і науки України ще 16 вересня виступило із заявою про те, що в установах освіти політична агітація неприпустима. Міністерство також звернулося з відповідним листом до обласних державних адміністрацій, установам професійного (професійно-технічного) і вищої освіти.

Як передає «Інтерфакс-Україна», в даний час у будівлі університету проходить акція «Освіта без політики». У ній беруть участь приблизно 50 осіб. В руках у них плакати з написами: «Червоний – колір сорому», «Університет не місце для зібрань політичних партій», «Ні зеленому КНУ», «Шева не зелений», «Верховенство права?», «Студенти мовчати не будуть». Вимоги – відставка ректора, реакція Міносвіти на те, що сталося, надання документів, на підставі яких відбувся захід, гарантія відсутності переслідувань активістів.