Суспільство

Суд поновив розгляд позову про повернення “Приватбанку” Коломойському

0

Колегія суддів Північного апеляційного господарського суду у складі Віталія Корсака, Ольги Попікової та Олексія Євсікова скасувала рішення судді Господарського суду міста Києва Людмили Шкурдової про призупинення розгляду позову ексвласників “Приватбанку” Ігоря Коломойського і Triantal Investments щодо повернення їм акцій.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє “Інтерфакс-Україна” із посиланням пресслужбу “Приватбанку”.

“Апеляційна інстанція, попри порушені терміни подання апеляції одним із відповідачів у справі і дію так званого антиколомойського закону, фактично відновила провадження щодо скасування націоналізації “Приватбанку””, – йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, суддя госпсуду Києва Людмила Шкурдова 16 жовтня призупинила розгляд позову ексвласників “Приватбанку” Ігоря Коломойського і Triantal Investments щодо повернення їм акцій до рішення справи, яку розглядають у суді адміністративної юрисдикції на рівні апеляції про законність націоналізації банку.

Читайте також: Справа “Приватбанку”: суд в Ізраїлі відхилив прохання банку “Дисконт” заморозити позов України проти Коломойського

Уряд України 18 грудня 2016 року, пославшись на пропозицію НБУ та колишніх акціонерів “Приватбанку”, найбільшими з яких на той момент були Коломойський та Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови і влив у його капітал понад 155 млрд грн. Ексвласники банку вважають здійснену націоналізацію, внаслідок якої вони повністю втратили свої акції, незаконною, тоді як “Приватбанк” і держава вимагають від них додаткового відшкодування збитків.

Наприкінці лютого 2019 року Госпсуд Києва з другої спроби прийняв до розгляду позов Коломойського і Triantal, що володіли відповідно 41,6572% та 16,5748% акцій “Приватбанку”, про визнання недійсним договору купівлі-продажу цього банку від 21 грудня 2016 року. Суд 9 квітня задовольнив клопотання позивачів про розширення переліку своїх вимог пунктом щодо повернення їм акцій “Приватбанку” й водночас відхилив клопотання Мінфіну, який просив залишити позовну заяву без розгляду. Тоді ж до списку відповідачів було додано Нацбанк України, НКЦПФР, “Приватбанк”, а також зберігачів Укрексімбанк і “Солід Дніпро”.

Потім засідання суду за позовом неодноразово переносили, а клопотання відповідачів про відвід судді Людмили Шкурдової відхиляли.