Суспільство

Суд звільнив від покарання фігуранта справи “рюкзаків Авакова”, який взяв на себе провину

0

У Харків суд звільнив від покарання фігуранта так званої справи “рюкзаків Авакова” Володимира Литвина, обвинуваченого в шахрайстві й підробці документів. Про це свідчить рішення Червонозаводського районного суду Харкова, пише ІнфоРезист.

З проханням звільнити Литвина звернулося керівництво Основʼянського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області. Своє прохання воно аргументувало закінченням випробувального терміну, який завершився 11 вересня.

Прокурори і сам обвинувачений проти цього не заперечували.

  • Підприємця Володимира Литвина засудили на два роки умовно у справі про корупційний злочин, в якому фігурували син міністра внутрішніх справ Арсена Авакова і ексзаступник голови МВС Сергій Чоботар.
  • У лютому 2015 року Міністерство внутрішніх справ уклало договір з компанією «Дніпровед» про закупівлю 5 тис. рюкзаків на суму 14,5 млн грн і з ФОП Плігачів про покупку 1 тис. рюкзаків за 2,1 млн грн. Чиновників МВС не збентежило, що на той момент вже майже рік тривало розслідування діяльності «Дніпроведа» як конвертаційного центру.
  • У червні 2015 року під час перевірки було встановлено, що рюкзаки придбали за завищеними цінами через підприємства, пов’язані з сім’єю Авакова.
  • У жовтні 2017 року детективи НАБУ провели обшук у сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова. Незабаром його разом Чеботарем затримали і відправили під варту. Їм двом, а також третьому фігуранту справи – Литвину, обрали запобіжний захід у виді особистого зобов’язання.
  • У липні 2018 року САП закрила кримінальну справу проти сина Авакова і Чеботаря. Всю провину на себе взяв Литвин. Він погодився відшкодувати збиток у розмірі 4,8 млн грн і назвав ім’я ще одного фігуранта справи, який вже помер.