Політика

Суддя Конституційного Суду і глава НАЗК зчепилися у сварці в прямому ефірі

0

Глава Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков і суддя Конституційного Суду України Ігор Сліденко влаштували сварку в прямому ефірі.

Інцидент трапився на ток-шоу “Свобода слова Савіка Шустера” під час обговорення скасування КСУ кримінальної відповідальності за недостовірне декларування. Трансляція програми велася на YouTube-каналі Shuster online 30 жовтня.

Сліденко заявив, що антикорупційні органи “не пасують” один одному, а їхні проблеми почалися ще з моменту їх створення. НАБУ, на його думку, своє завдання не виконало “з політичних мотивів”.

“Те подання, яке робили народні депутати КСУ, воно, власне, стосувалося зовсім інших аспектів… – пов’язаних із декларуванням близьких осіб. Ну і 366 стаття (ст. 366-1 КК про покарання за декларування недостовірної інформації. – Ред.).

Але проблема, яка була визначена Конституційним Судом для розв’язання її в межах конституційного контролю, суб’єктами подання практично не ставилася. Була тільки одна норма (ч. 8 ст.11), яку КСУ мав перевірити. Навіть не вся норма, а її частина”, – продовжив суддя.

Він додав, що проблема в Україні не в декларуванні, “довести неконституційність якого практично неможливо”, а в “неадекватному позиціонуванні НАЗК у системі, яка здійснює антикорупційну політику”.

Сліденко вважає, що НАЗК створювався як орган виконавчої влади і в підсумку став “органом контролю”, а не моніторингу. Однак контроль над судовою владою неможливий, сказав він.