Політика

Сховався в бункері? Зеленський останнім часом не мав міжнародного телефонного контакту

0

Однією з найсильніших особливостей команди, яка прийшла до влади в Україні в 2014 році, була масштабна комунікація з Заходом. Прем’єр-міністр України міг оперативно переговорити з президентом або віце-президентом Сполучених Штатів, канцлером Німеччини або директором-розпорядником МВФ, причому невідкладно і безпосередньо.

Готовність світових лідерів підтримувати такий контакт була наслідком багатьох причин і, перш за все, довіри. Про це у своєму блозі пише український дипломат Данило Лубківський.

Він підкреслює, порівнювати рівень нашого міжнародного діалогу навесні 2014 року і те, що бачимо зараз, немає сенсу. Просто нема чого порівнювати. Хоча тут не обходиться і без об’єктивних обставин, але очевидним є той факт, що при нинішній кризі потреба в масштабному і надійному діалозі з Заходом стала не меншою, а набагато більшою.

«Між тим, я не чув ні про один міжнародному телефонному контакті президента за останній час», – зазначив дипломат.

Він додає, скандал навколо глави ОП може істотно обмежити навіть ті вузькі контакти Зеленського, які у нього є.

Міністру закордонних справ відведена роль спікера епідеміологічного штабу. Уряд не може нехтувати таким станом справ. Уряд повинен сформувати серйозну команду для кризового взаємодії з провідними західними столицями. Зрештою, хоч хтось повинен про це подбати.