Суспільство

Такого не було 150 років: Окупанти в Криму жаліються, що посуха перевершила найгірші прогнози

0

Лише за місяць запаси води анексованого Криму скоротились на 12 мільйонів кубів. Також у Гідрометцентрі зазначають, що у серпні пересохли кілька основних річок, якій живили деякі з кримських водосховищ.

Через ситуацію з водою можуть оголосити надзвичайну ситуацію. Посуха на острові перевершила всі попередні прогнози, інформує “РИА Новости Крым”.

“Сумарний запас води у водосховищах півострова до початку осені склав 62,88 мільйона кубометрів – це майже на 12 мільйонів менше, ніж місяць тому. Для порівняння: на початок осені 2019 року сумарний обсяг водосховищ Криму становив 143,64 мільйона кубометрів: це на 80,76 мільйона більше, ніж цьогоріч”, – пише видання.

До такої ситуації не була готова окупаційна влада Криму. Голова “Води Криму” Володимир Баженов зазначив, що місцеві чиновники були впевнені, що води буди достатньо до осені. Солідарний з ним і самопроголошений глава Криму Сергій Аксьонов. Він не виключив, що Росія визнає надзвичайною ситуацію з водопостачанням на півострові.

Окупаційна влада стверджує, що такої посухи у Криму не було вже 150 років. Офіційний Київ наголошує, водопостачання до Криму відновить лише за умови деокупації півострова.

Нагадаємо, Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з’єднує головне річище Дніпра з півостровом.

Після анексії Криму Росією у 2014 році постачання води на півострів припинили.

Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел.

Влада Криму ввела поетапне обмеження постачання води.

Як повідомляла УМ, в окупованому Криму воду даватимуть по дві години вранці та ввечері.

Напередодні очільник української делегації у Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук припустив, що Україна може відновити водопостачання в окупований Крим у разі гуманітарної катастрофи, але тільки для жителів півострова.