Суспільство

Телебачення РФ буде в істериці: Влада Таджикистану заборонила російські закінчення у прізвищах

0

Парламент Таджикистану ухвалив поправки до закону, якими тепер у країні заборонено використовувати російські закінчення у свідоцтвах про народження. Про це 29 квітня повідомляє пресслужба парламенту, інформує видання Гордон.

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді підписуйся на "Європейську Україну" у фейсбуці!

facebook.com/euroua20/

Під час подання поправок міністр юстиції Таджикистану Музаффар Ашурієн заявив, що їх спрямовано на виконання рішення про реєстрацію громадян “відповідно до реєстру таджицьких національних імен”.

У пресслужбі повідомили, що після набуття чинності цього закону під час реєстрації заборонено використовувати у прізвищах та по батькові закінчення “вич”, “ов”, “ев”, “ева”, “овна”.

Винятки можуть бути тільки для представників національних меншин, також дія заборони не поширюється на тих, хто отримав свідоцтво з таким закінченням до набуття чинності цих поправок.

Інші громадяни Таджикистану мають використовувати традиційні закінчення, зокрема “зод”, “зода”, “он”, “ен”, “духта”, “пур”, “фар”.

У парламенті нагадали, що із 2007 року в Таджикистані почали використовувати імена без російських закінчень. Як пояснила влада, такі заходи “сприяють зростанню національних і патріотичних почуттів серед населення країни”.

У 2007 році президент країни Емомалі Рахмон поміняв своє прізвище, відмовившись від закінчення “ов”.