Суспільство

The New York Times здобула Пулітцера за “викриття хижацтва режиму Путіна”. Посольство РФ назвало газету русофобською

0

У США 4 травня оголосили лауреатів Пулітцерівської премії, через пандемію коронавірусу церемонію проводили онлайн. Список лауреатів опубліковано на сайті премії, пише видання Гордон.

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді підписуйся на "Європейську Україну" у фейсбуці!

facebook.com/euroua20/

Пулітцерівська премія – одна з найпрестижніших нагород у США і світі в галузі журналістики, літератури, музики й театру. Її вручають щорічно з 1917 року.

Найбільше нагород – три – здобула американська газета The New York Times.

Зокрема, видання нагородили в номінації “Міжнародний репортаж” за “серію захопливих історій, написаних із великим ризиком, які викривають хижацтво режиму Володимира Путіна”.

Ідеться про вісім матеріалів різних авторів, які газета опублікувала в березні – грудні 2019 року. Серед них матеріали про вбивство українського офіцера Івана Мамчура в Рівному на замовлення ФСБ РФ, отруєння бізнесмена Еміліана Гебрева в Болгарії, російські інтереси в конфлікті у Лівії та ЦАР, а також про обстріл цивільних об’єктів російською авіацією в Сирії.

Також видання здобуло нагороди за розслідування Браяна Розенталя про індустрію таксі в Нью-Йорку та за есе Ніколь Ханни-Джонс про расову нерівність.

Головна премія – “Служіння суспільству” – дісталася журналістам видань Anchorage Daily News і ProPublica. Протягом року вони випустили серію публікацій про брак поліцейських і сексуальне насильство на Алясці.

Нагородами також відзначили видання The Washington Post, The Los Angeles Times, агентства Reuters, Associated Press та інші.

Російське посольство у США відреагувало на вручення премії журналістам The New York Times. Роботу видання російські дипломати назвали “швидкопсувною “творчістю”.

“Оргкомітет премії бере на себе велику відповідальність, виділяючи так антиросійські матеріали із твердженнями, які багаторазово спростували не тільки офіційні російські особи, але вже й саме життя. Якщо і є в цьому, як стверджують, “великий ризик”, то тільки для репутації. Розглядаємо цю серію статей The New York Times про Росію як прекрасну збірку нерозбавлених русофобських вигадок, які можна вивчати як допомогу зі створення неправдивих фактів”, – ідеться в опублікованій у Facebook 5 травня заяві посольства.

2017 року The New York Times уже вручали Пулітцерівську премію “за матеріали, які визначають поточний порядок денний, про зусилля Володимира Путіна щодо поширення російського впливу за кордоном”.