Суспільство

Тим часом за парєбріком своя атмосфера: в РФ схвалили законопроєкт про перенесення закінчення Другої світової війни з 2-го на 3 вересня.

0

Рада Федерації Росії 17 квітня схвалила закон про перенесення з 2-го на 3 вересня дати дня закінчення Другої світової війни, інформує видання Гордон. Про це повідомляє РБК.

Більшість сенаторів підтримала законопроєкт, один утримався. Проти ініціативи виступило два члени Ради Федерації. Зокрема, сенатор від Північної Осетії Арсен Фадзаєв наголосив, що пропонована дата збігається з днем жалоби за жертвами Беслана. Сенатор від Ханти-Мансійського автономного округу Югра Юрій Важенін також заявив, що неправильно об’єднувати “в один день Другу світову і Беслан”. Водночас один з авторів законопроєкту Григорій Карасін не побачив жодних “внутрішніх протиріч” у документі.

15 квітня Рада при президентові РФ із прав людини попросила відхилити цей законопроєкт. Правозахисники зазначили, що 3 вересня – це дата, коли внаслідок терористичного акту в школі №1 у Беслані загинуло 333 людини, серед них 186 дітей та 11 співробітників правоохоронних органів.

“На нашу думку, рішення про встановлення пам’ятних дат мають об’єднувати людей, а не роз’єднувати їх. Перенесення Дня військової слави з 2-го на 3 вересня буде незрозумілим для рідних і близьких загиблих у цьому жахливому теракті”, – ідеться в листі, надісланому главою РПЛ Валерієм Фадєєвим на адресу голови Ради Федерації Валентини Матвієнко.

Держдума РФ ухвалила законопроєкт 14 квітня. Згідно з пояснювальною запискою, документ підготовлено задля “зміцнення історичних основ і патріотичних традицій, збереження історичної справедливості щодо переможців у Другій світовій війні, гідного увічнення пам’яті загиблих під час захисту вітчизни”. Тепер закон має підписати президент Росії Володимир Путін.

1 вересня 2004 року у північноосетинському місті Беслан прихильники Чеченської Республіки Ічкерія захопили в заручники понад 1200 учнів та вчителів школи №1. Унаслідок терористичного нападу і наступного штурму будівлі силами спецпризначення ФСБ загинуло 333 людини, 186 із них – діти, понад 800 було поранено. Відповідальність за захоплення взяв на себе один із лідерів Чеченської Республіки Ічкерія Шаміль Басаєв.

Друзі, з кожним днем стає все складніше донести до вас важливу інформацію, яка має пряме відношення до нашого майбутнього. Хитрі алгоритми соцмережі працюють так, щоб ви чули лише один голос з тисяч. Тому ми вирішили створити TELEGRAM-канал, що дозволить нам спілкуватися з вами без посередників. Там ми будемо викладати в більшій мірі якісну аналітику та блоги відомих політиків, волонтерів, журналістів. Лише якісний аналіз подій в Україні та в світі. Підписуйся! Не дай собою маніпулювати.

👇👇👇

t.me/ovision16