Політика

Той, хто служив за часів Януковича і відмовився захищати країну, може зараз спокійно робити кар’єру, – Бутусов

0

У силових структурах призначення як здійснювалися за знайомством, так і здійснюються досі. Якийсь товариш, знайомий, хороша людина когось приводить, і такі люди розставляються на всі пости. Тобто люди, які служили за часів Януковича в 2014 році, зараз теж спокійно можуть робити кар’єру.

Про це головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов розповів в ефірі «Свободи слова із Савіком Шустером».

«У нас ніхто не звертає уваги на 2014 рік. А треба в біографії кожного керівника силових структур зробити окрему графу: перевірка — чим ви займалися в 2014 році, як ви себе проявили? Тоді з’ясується, що і президент Зеленський і зараз продовжує ось цю абсолютно згубну політику. Давайте подивимося, кого він призначає в тій же СБУ. Начальник управління Миколаївської області — негативні характеристики, абсолютно, не брав участі жодної активної. Начальник Дніпропетровської СБУ — жодної участі. Він взагалі не є активним учасником будь-яких бойових дій.

Таких людей просувають, хоча виникає запитання: а як вони проявили себе у важкий час, коли їхня якраз кваліфікація мала проявитися? Ніяк!

Так ось щодо Шайтанова… Якби була кадрова робота, то ця ситуація виникла б не через 6 років. У 2010 — 2012 роках Ігор Єгоров був на постійній основі консультантом українських спецпідрозділів. Його запросив туди радник з охорони Януковича В’ячеслав Заневський.  Єгоров і Заневський здійснювали підготовку цілої низки українських спецпідрозділів: «Альфи», ГУР МО, спецпризначенців. Їхні зв’язки з російськими спецслужбами були відомі. Проте ці близькі контакти, які, безсумнівно, підтримувалися і в наступні роки, не викликали жодних запитань. Не викликало запитань і те, чому таким чином діяв у 2014 році Шайтанов, — він може робити кар’єру.

Я хочу сказати, що велика загроза, вразливість для України в тих людях, які проявляють себе негативно як діями, так і особливо для України (найстрашніше для України) — у нас дуже багато силовиків, які негативно себе проявляють своєю бездіяльністю, безвідповідальністю, цілковитою пасивністю в критичних ситуаціях. Так ось, ці люди роблять кар’єру. І, як і раніше, ніхто на це не звертає уваги. Призначення як здійснювалися за знайомством у силових структурах, так і здійснюються досі. Якийсь товариш, знайомий, хороша людина приводить, і такі люди розставляються на всі пости. І зараз теж. Тобто люди, які служили за часів Януковича в 2014 році і чомусь відмовилися захищати свою країну, зараз теж спокійно можуть робити кар’єру, жодних проблем».