Новини

Три мільярди “випарувалися”: дефіцит держбюджету зріс до 81 млрд гривень

0

Міністерство фінансів України збільшило показник дефіциту державного бюджету країни в 2019 році до 81 млрд грн, тоді як раніше цей показник становив 78,05 млрд грн.

Про це сказано у звіті про виконання держбюджету за минулий рік, опублікованому в газеті «Урядовий кур’єр».

«Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» визначено річний граничний обсяг дефіциту державного бюджету в сумі 91,1 млрд грн. З урахуванням внесених змін до плану щодо спеціального фонду річний плановий показник дефіциту держбюджету становив 99,6 млрд грн. Фактично, державний бюджет у 2019 році було виконано з дефіцитом у сумі 81 млрд грн, що відповідає 81,3 відсотка річного планового показника зі змінами», — сказано в повідомленні.

Також повідомляється, що загальний фонд державного бюджету виконано з фактичним дефіцитом у сумі 68,8 млрд грн, що перебуває в межах затвердженого річного показника дефіциту в сумі 69,6 млрд грн.

Згідно зі звітом, в 2019 році чистий приплив прямих іноземних інвестицій становив 2,5 млрд дол, з яких 75% було спрямовано в реальний сектор.

Також Мінфін уточнив й інші показники. Зокрема, станом на 31 грудня 2019 року державний борг становив 74,4 млрд дол., з них державний зовнішній борг становив 39,4 млрд дол., державний внутрішній борг — 35 млрд дол.

Гарантований державою борг на кінець минулого року становив 10 млрд дол., а загальний обсяг державного і гарантованого державою боргу України становив 84,4 млрд дол.

Також повідомляється, що Міністерство фінансів 20 березня публічно відзвітує про виконання державного бюджету країни у 2019 році.

Друзі, з кожним днем стає все складніше донести до вас важливу інформацію, яка має пряме відношення до нашого майбутнього. Хитрі алгоритми соцмережі працюють так, щоб ви чули лише один голос з тисяч. Тому ми вирішили створити TELEGRAM-канал, що дозволить нам спілкуватися з вами без посередників. Там ми будемо викладати в більшій мірі якісну аналітику та блоги відомих політиків, волонтерів, журналістів. Лише якісний аналіз подій в Україні та в світі. Підписуйся! Не дай собою маніпулювати.

👇👇👇

t.me/ovision16