Політика

Троянда з хліба, Мечеть на простирадлі : ЗМІ показали малюнки й сувеніри кримських політв’язнів з неволі

0

Журналісти “Крим.Реалії” зібрали малюнки кримських ув’язнених. Частина ілюстрацій редакція публікує без вказівки авторства з міркувань безпеки.

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді підписуйся на "Європейську Україну" у фейсбуці!

facebook.com/euroua20/

Адвокати та сім’ї ув’язнених підкреслюють, що з комунікацією в тюрмах важко: дзвінки рідкісні, побачення – ще рідші. Залишаються тільки листи і малюнки, які в’язні передають адвокатам, друзям і близьким в якості подарунків, зроблених своїми руками. А іноді малюнки можуть стати ілюстрацією умов утримання”, – пише видання.

Опис камери в сімферопольському СІЗО:

Image
Один з малюнків колишнього кримського політв’язня Ісмаїла Рамазанова. Кіт на прізвисько Тигр часто приходив через решітку в камеру Рамазанова, коли той перебував у СІЗО:

Image

Двомісна камера в Лефортовському СІЗО Москви. Малюнок зробив один з українських моряків, захоплених в листопаді 2018-го в Керченській протоці:

Image

Захоплені, а пізніше повернуті катери “Бердянськ”, “Нікополь” і буксир “Яни Капу”. Малюнок одного з українських моряків:
Image
Зображення мечеті на шматку білого простирадла кольоровою ручкою від одного з кримських політв’язнів:
Image

Цей малюнок теж зроблений на простирадлі. Тут зображено фрагмент одного з обшуків в будинках кримських татар. Зверху намальовані вагони, кожен з яких символізує певну “справу Хізб ут-Тахрір”:

Image

Малюнок фігуранта червоногвардійської “справи Хізб ут-Тахрір” Арсена Абхаірова своїй дружині Азізі:

Image

Кримчанин Олег Приходько показує один зі своїх малюнків на суді:

Image

Це робота від правозахисника Сервера Мустафаєва своїй колезі, правозахисниці Тамілі Ташевій. Він передав картину в подарунок, коли сам уже перебував у неволі:

Image

Крім малюнків, в’язні роблять сувеніри з підручних засобів. Наприклад, троянду з хлібної м’якушки. Технологія полягає в тому, що в хліб додається паста з ручки і елементи фарбуються в певний колір:
Image

Чотки з пластмасових виделок, зроблені цивільними журналістами Ремзі Бекіровим і Османом Аріфмеметовим. Для такого виробу спеціально відбираються пластмасові вироби червоного кольору, переплавляються в намистини і нанизуються на нитку:

Image

За матеріалами novynarnia.com