Суспільство

У центрі Києва екскаватор натрапив на надгробок могили генерала, якому понад століття

0

18 грудня під час робіт у центрі Києва екскаваторники натрапили на могильний надгробок генерала Імперської армії, який був представником давнього знатного роду. Про це повідомляє історик Тарас Чухліб на своїй сторінці в Facebook.

“Сьогодні вранці бульдозеристи в Києві випадково натрапили на могильний надгробок вихідця з шляхетно-литовської та козацько-старшинської української родини: Спокойський-Францевич Євгеній Степанович”, – написав історик.

Чухліб зазначив, що Спокойський-Францевич народився 15 березня 1835 року і помер 9 липня 1907 року. Тобто, знайденому надгробку більше 100 років. Він отримав звання генерал-майора в 1892 році і був підвищений до генерал-лейтенанта через 7 років.

Історик додав, що рід Спокойських-Францевич походить від литовської знаті, його представники ріднилися з козацьким старшинським родом Кулябок-Корецьких.

Вчений, кандидат історичних наук з Інституту історії НАН України Олександр Алфьоров виїхав на місце знахідки і зробив усе можливе для опису та консервації унікальної знахідки.