Політика

У Дуди кажуть, що Росія намагається зірвати надання Україні ПДЧ

0

Росія своїми діями біля східних кордонів України намагається не допустити надання Україні Плану дій щодо членства (ПДЧ) в НАТО.

Про це заявив голова бюро міжнародної політики президента Польщі Кшиштоф Щерський у неділю в ефірі польського телеканалу TVP.INFO.

“Україна намагається отримати на найближчому саміті НАТО План дій щодо членства… Зараз Росія намагається зупинити процес відкриття дверей для України до НАТО”, – підкреслив Щерський.

Він зауважив, що схожа ситуація була у 2008 році, коли Грузія та Україна намагалися отримати ПДЧ і у зв’язку з цією ситуацією тоді різко зросла напруга на лінії Росія-Грузія.

На його переконання, зараз Росія “використовує війська з політичною метою, аби здійснювати тиск на Україну”. Утім, як наголосив Щерський, така ситуація “дуже легко може вийти з-під контролю”.

Як зауважив представник канцелярії президента Польщі, ескалація у російсько-українському конфлікті підвищує ставки у грі на лінії НАТО-Росія та США-Росія.

Водночас Щерський запевнив, що Польща зараз може вважати себе безпечною, оскільки Варшава має союзницькі гарантії про колективну оборону, а підрозділи країн НАТО дислокуються на території країни.