Суспільство

У Кабміні пропонують удвічі підвищити норму споживання газу: у кого злетять суми у платіжках

0

Міністерство енергетики та захисту довкілля пропонує удвічі підвищити норматив споживання газу (за ним платять ті, у кого немає лічильників) і розділити його по сезонах, пише ОБОЗРЕВАТЕЛЬ. В холодну пору року, згідно з пропозицією відомства, українцям доведеться платити за газ у кілька разів більше.

Про це йдеться в опублікованому на сайті міністерства проєкті постанови. Наприклад, зараз сім’я з трьох осіб у квартирі без центрального гарячого водопостачання, з газовою плитою і центральним опаленням за місяць платить близько 49 грн за блакитне паливо. За новими правилами ця сама сім’я платитиме за чинними тарифами 64 грн з квітня до вересня і 108 грн – з жовтня до березня. Тобто на пів року платіжки виростуть удвічі.

Тільки газова плита:

Зараз: 3,28 кубометра на людину.

За новим пропозицією:

  • з квітня до вересня – 5,2 кубометра на людину;
  • з жовтня до березня – 7,6 кубометра на людину;

У Кабміні пропонують підвищити норму споживання газу: суми у платіжках злетять

Зараз: 5,39 кубометра на людину.

За новим пропозицією:

  • з квітня до вересня – 7,1 кубометра на людину;
  • з жовтня до березня – 12 кубометрів на людину;
Є газова плита і газова колонка:

Зараз: 10,49 кубометра на людину;

За новим пропозицією:

  • з квітня до вересня – 16,3 кубометра на людину;
  • з жовтня до березня – 27 кубометрів на людину;

“Проблемою на сьогодні є відсутність 100% комерційного обліку природного газу для населення, що проживає у квартирах і приватних будинках, і наявність економічно обґрунтованих норм споживання природного газу, що зі свого боку призводить до безоплатного використання газу побутовими споживачами у розмірі 2,6 млрд грн на рік”, – йдеться у порівняльній записці проєкту.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist