Політика

У Києво-Печереській лаврі кажуть про смерть Нектарія, але мовчать про коронавірус

0

Від коронавірусу помер 74-річний монах Києво-Печерської лаври ахімандрит Нектарій, повідомляє 24 канал. У лаврі, яка перебуває під протекторатом Російської православної церкви, підтвердили його смерть від хвороби, але не хочуть нічого говорити про коронавірус.

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді підписуйся на "Європейську Україну" у фейсбуці!

facebook.com/euroua20/

Ахімандрит Нектарій пішов у вічність після тривалої боротьби з хворобою, повідомила з цього приводу пресслужба лаври.

Всі знали отця Нектарія як лаврського старця, молитовника, який відвідував усі богослужіння, чуйного духівника, до якого можна було звернутися за допомогою у будь-який момент, – заявили у Києво-Печерській лаврі.

Там також розповіли, що ахімандрит прийшов до лаври у 1988 році, коли там відновилося чернече життя в останні роки перед розпадом Радянського Союзу.

“Нехай Господь упокоїть душу новопреставленого архімандрита Нектарія в оселях праведних разом з усіма угодниками Києво-Печерськими”, – зазначається у повідомленні.

Втім в інформації про смерть власного священнослужителя Києво-Печерська лавра жодного разу не згадала про пандемію коронавірусу. Раніше джерела 24 каналу в лаврі повідомляли, що саме через цю хворобу й помер Нектарій. Ба більше, нині у лаврі цілий спалах епідемії.

Саме з цим питанням до пресслужби лаври звернулися журналісти ТСН. Їм у відповідь повідомили, що причиною смерті монаха стала “звичайна пневмонія”.

Він захворів на пневмонію значно раніше. Ще коли лише починали поширюватися усілякі чутки (мовиться про епідемію коронавірусу в лаврі – 24 канал), – відповіли у Києво-Печерській лаврі.

Що відомо про спалах коронавірусу і чому в лаврі його замовчують?Архімандрит Нектарій (у миру Олександр Коваленко) став першою жертвою коронавірусу у Києво-Печерській лаврі. Загалом за даними столичної влади, коронавірус вже виявили у понад 30 служителів лаври. Серед хворих є і настоятель Павло, через свою скандальну поведінку більш відомий як “Паша мерседес”.

Причини для замовчування спалаху коронавірусу можуть бути різними. Втім найбільш імовірною причиною виглядає нещодавнє ставлення до епідемії з боку служителів храму. Вони ще нещодавно абсолютно нехтували вказівками влади, закликали ігнорувати карантин і обійматися.