Війна

У лавах бойовиків на Донбасі – криза: окупанти взялися за заробітчан із Росії

0

Бойовики на Донбасі почали активно вербувати чоловіків призовного віку, які через епідемію коронавірусу змушеними були повернутися з Росії на тимчасово окуповану територію. Зараз у лавах бойовиків – високий некомплект особового складу, передає 24 канал.

Як пояснили у Головному управлінні розвідки, окупанти вирішили скористатися ситуацією, що українці втратили роботу, тому розгорнули цілу рекрутингову кампанію, передає пресслужба Міноборони.

Зокрема, бойовики активізували агітацію місцевого населення із закликами щодо вступу до них на військову службу. Пропонують вони служити у з’єднаннях та частинах 1 (Донецьк) і 2 (Луганськ) армійського корпусу РФ.

Водночас командири російських передових підрозділів намагаються якомога швидше отримати поповнення. З цією метою вони “громовими винагородами” мотивують представників комісаріатів.

Наразі у бойовиків – високий некомплект особового складу. Як підкреслює у телеграмі офіцер ЗСУ Анатолій Штефан (позивний “Штірліц”), все йде до того, що завтра нікому буде сісти за штурвал БМП чи руль БТР, або нести чергування.

Офіцер додав, що в підрозділах окупаційного 1 та 2 армійського корпусу – дуже низький морально-психологічний стан особового складу. Зокрема, продовжують траплятися випадки грубого порушення військової дисципліни.

Як приклад він навів випадки:

  • вживання наркотиків під час виконання завдань на передових позиціях: так здебільшого “розслабляються” бойовики 2 окремої мотострілкової бригади, що входить до складу 2 армійського корпусу.
  • систематично вживання спиртних напоїв під час виконання службових обов’язків на передових позиціях: таким не нехтують бойовик 4 окремої мотострілкової бригади, що входить до складу 2 армійського корпусу
  • самовільного залишення місця несення служби: трапляється в підрозділах 3 окремої мотострілкової бригади, що входить до складу 1 армійського корпусу;
  • звільнення з так званої військової служби командира окупантів: сталося 2е у 2 мотострілковій бригаді 1 окремої мотострілкової бригади ( армійський корпус),причина звільнення – його особовий склад перебував у стані алкогольного сп’яніння під час виконання спеціальних завдань.


Також “Штірліц” у телеграмі детальніше розповів про методи такої агітації. За словами військового, бойовики роблять акцент на молодь. Аби заманити до своїх лав останніх, вони, зокрема, у Макіївці влаштували ціле театрально-агітаційне шоу. Водночас на автобусних зупинках і електричних стовпах міста розміщено об’яви з запрошенням на проходження військової служби.

Місцеве населення до призову на військову службу заманюють анонсованим грошовим забезпеченням “військовослужбовців” полку – рядовий отримає від 15 до 25 тисяч рублів (від 5,5 до 9,1 тисяч гривень), – каже Анатолій Штефан.