Суспільство

У Празі на місці демонтованого пам’ятника Конєву встановили унітаз

0

У Празі в ніч на 9 травня на місці демонтованого у квітні пам’ятника радянському маршалу Іванові Конєву невідомі встановили фарфоровий унітаз. Про це повідомили České noviny, інформує видання Гордон.

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді підписуйся на "Європейську Україну" у фейсбуці!

facebook.com/euroua20/

Сантехнічний прилад встановили на постаменті, що залишився від пам’ятника Конєву.

Ініціатор демонтажу пам’ятника – глава адміністрації району Прага-6 Ондржей Коларж – заявив, що той, хто в такий спосіб намагається виразити себе в дні святкування завершення Другої світової війни, має “в голові фекалії, а не щось інше”.

За словами Коларжа, унітаз прибрали комунальні служби.

Речник місцевої поліції Ян Данек розповів, що правоохоронці вивчають це питання, зазначивши, що, в чому може бути злочин, поки не визначили.

3 квітня в Празі демонтували пам’ятник Конєву. Чеська влада заявляла, що планує помістити пам’ятник, який раніше часто обливали фарбою, у Музей пам’яті XX століття.

Міністр оборони РФ Сергій Шойгу написав лист чеській владі, вимагаючи передання пам’ятника Росії. Слідчий комітет РФ порушив за фактом знесення пам’ятника кримінальну справу за ч. 3 ст. 354.1 Кримінального кодексу РФ (паплюження символів військової слави Росії, вчинене публічно). У МЗС Чехії назвали дії Слідчого комітету Росії втручанням у внутрішні справи.

26 квітня видання Respekt опублікувало розслідування, в якому стверджували, що в Прагу прибув співробітник однієї з російських спецслужб із дипломатичним паспортом, у якого із собою могла бути отрута рицин для отруєння групи чеських політиків, зокрема Коларжа і мера чеської столиці Зденека Гржиба. Після цього їх узяли під охорону. Російське посольство в Празі назвало публікацію домислами і закликало дати їй “відповідну оцінку”.

Під час Другої світової війни Прагу – на той момент столицю Чехословаччини – було звільнено внаслідок Празької наступальної операції 6–11 травня 1945 року. Конєв був одним із командувачів радянської групи військ. Однак у Чехії до Конєва ставляться негативно через його причетність до придушення Празької весни у серпні 1968 року. У 2018 році Чехія визнала ці події вторгненням і окупацією.