Новини

У Раді змінили “антиколомойський” законопроєкт, МВФ його не погодив – ЗМІ

0

Фінансовий комітет Ради змінив урядовий законопроєкт №2571 про заборону повернення банків-банкрутів екс-власникам, але оновлений текст не погодив МВФ.

Про це повідомляє liga.net з посиланням на співрозмовників у фінкомітеті та НБУ.

Зазначається, що законопроєкт планували поставити на голосування 6 лютого, перед прийняттм закону про ринок землі.

“Із законопроєкту №2571-д, запропонованого комітетом, зникли, зокрема, норми про те, що для отримання компенсації екс-власниками їх реальні збитки має підтвердити міжнародний аудитор, а справи банків, що лопнули – розглядатися лише у Верховному суді”, – пише видання.

Також підкреслюється, що норму про компенсацію змінили: якщо екс-бенефіціари банку, визнаного неплатоспроможним, доводять у суді неправомірність рішень НБУ про виведення з ринку або націоналізації, у них є півроку, щоб домовитися з Кабміном про відшкодування шкоди.

“Якщо ж сторони не дійдуть згоди, суму компенсації повинен визначити український суд”, – зазначає liga.net.

За даними видання, проти першої версії №2571 виступає особисто голова комітету Данило Гетманцев. За його словами, частина положень законопроєкту підсилюють Нацбанк і потенційно порушують Конституцію.

“За словами Гетманцева, комітет постарається визначитися з новою редакцією проєкту до наступного пленарного тижня – 17-21 лютого. Це означає, що МВФ не затвердить нову кредитну програму для України в лютому, як очікувалося”, – йдеться у повідомленні.