Війна

У РФ звинуватили Україну в блюзнірстві через блокування резолюції ООН про зняття санкцій через коронавірус

0

У постійному представництві РФ при ООН розкритикували позицію української сторони, яка заблокувала резолюцію про зняття обмежувальних санкції з деяких країн на тлі пандемії коронавірусу. Про це йдеться в заяві постпредства РФ при ООН, пише видання гордон.юа.

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді підписуйся на "Європейську Україну" у фейсбуці!

facebook.com/euroua20/

“Хотілося б привітати наших українських колег із черговою “перемогою”. Під такими в Києві, як відомо, сприймають будь-яку можливість уставляти “палки в колеса” якійсь російській ініціативі на міжнародній арені. Як уже давно очевидно, це стало головним і єдиним пріоритетом української дипломатії. Інших пріоритетів нам невідомо. Останнім часом особливо активізувалося українське постпредство при ООН. Воно регулярно зловтішно інформує українську та світову громадськість про свою чергову “славну” перемогу у “боротьбі” з Росією. Цього разу жертвою “твердої та непохитної” української лінії став проєкт однієї з резолюцій Генеральної Асамблеї, спрямованої на координацію міжнародних зусиль із боротьби з пандемією коронавірусу, співавторами якої стали понад 30 держав, включно з Росією”, – указано в повідомленні.

У російському представництві зазначили, що позиція української сторони щодо запропонованої Росією резолюції Генасамблеї ООН підриває міжнародну кооперацію в боротьбі з поширенням коронавірусу.

“Доблесних українських борців із реальністю абсолютно не бентежить блюзнірство їхньої позиції, яка підриває один із можливих напрямів міжнародної співпраці в боротьбі з COVID-19, від реалізації якої в дусі положень, що містяться в проєкті резолюції Генеральної Асамблеї, виграло б багато потенційних жертв пандемії, насамперед у країнах, які наразі у вразливому стані, на допомогу яким його передусім і спрямовано. Хотілося б нагадати, що заклик до зняття примусових економічних заходів, які обмежують можливості боротьби з пандемією, було звернено саме на країни, що розвиваються, до яких нашим українським колегам, мабуть, байдуже”, – стверджують у РФ.

Представники Росії в ООН запевняють, що в тексті резолюції про антиросійські санкції не йшлося.

“Нагадуємо: ми не обговорюємо введених проти нас незаконних рестрикцій, ні з ким не торгуємося і нікого не благаємо їх зняти”, – указано в заяві.

22 квітня Україна заблокувала в ООН маніпулятивну резолюцію РФ, заявили в Міністерстві закордонних справ України. Під прикриттям боротьби з пандемією COVID-19 Росія намагається розмити санкційний режим, зазначили у відомстві.

3 квітня Україна вже блокувала попередню спробу Росії провести в Генасамблеї ООН резолюцію, яка створила б умови для пом’якшення антиросійських санкцій.

25 березня Кулеба в телефонній розмові з главою МЗС Данії Єппе Кофодом заявив, що Росія намагається маніпулювати пандемією й закликати до зняття санкцій під прикриттям гуманітарних міркувань.

26 березня президент Росії Володимир Путін запропонував запровадити мораторій на економічні санкції в межах боротьби з пандемією коронавірусу у світі.