Різне

У Росії “наплювали на демократію”: президента тепер можна обирати поштою

0

13 травня Держдума РФ схвалила поправки до виборчого законодавства: відтепер голосувати на виборах усіх рівнів, серед яких і вибори президента, можна достроково і дистанційно – наприклад, поштою, пише 24 канал.

Дистанційне голосування, щоправда, стосується лише періоду дії обмежень, запроваджених через пандемію коронавірусу. Про це пишуть на російському Интерфаксе з посиланням на коментарі депутатів.

Поправки до виборчого законодавства підтримали 251 депутат, проти висловилися 79 і ще один утримався.

Як саме змінили виборче законодавство у Росії
  • Ухвалені думою поправки дають змогу голосувати достроково.
  • Також голосування на всіх рівнях виборів, включно з президентськими, можна здійснювати дистанційно.
  • Але на референдумі про поправки до Конституції дистанційно голосувати не можна.
Як виправдовують такі зміни автори поправок

Співавтор поправок депутат Вяткін окремо наголосив, що ці зміни начебто пов’язані лише з обмеженнями, запровадженими через коронавірус.

Скільки ці обмеження триватимуть, якою буде епідеміологічна ситуація – ми не знаємо. Але такі поправки треба приймати заздалегідь, ще до оголошення дати голосування, – вважає Вяткін.

До того ж, зміни не зобов’язують голосувати дистанційно, а лише надають таку можливість: “Дистанційного голосування і голосування поштою”.

Депутат від ЛДПР (партії Жириновського) Сергій Іванов під час засідання думи вимагав узагалі зняти з розгляду поправки. “Ви плюєте на демократію, це ні в які ворота не лізе”, – наголошував він.

Комуністи (у Росії ця партія не є забороненою та бере активну участь у політичному житті країни) та депутати від “Справедливої Росії” підтримали Іванова, але їхні намагання були марними.

Тим часом у російському ЦВК здивовані такій реакції опозиційних депутатів: мовляв, голосування поштою чи дистанційне електронне голосування у РФ вже відбувалися – наприклад, у Москві.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist