Новини

У “Слузі народу” висловилися проти підвищення зарплат в Україні

0

Голова комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова заявила, що в Україні не можна занадто різко піднімати розмір мінімальної зарплати.

За її словами, це змусить роботодавців вдаватися до економії – аж до звільнень співробітників. Про це Третьякова сказала в інтерв’ю “Дзеркалу тижня” у відповідь на ремарку, що ексміністр соціальної політики Андрій Рева вже неодноразово публічно пошкодував, що свого часу Кабмін підняв планку мінімальної зарплати лише до 4700 грн, і не дотягнув до шести тисяч гривень.

“Це адміністративний тиск. Економіка на такі дії буде жорстко відповідати. Щойно ви почнете піднімати мінімальну зарплату на порядок швидше за інфляцію, не беручи до уваги реальне зростання ВВП, роботодавець почне зменшувати пропозицію робочих місць”, – сказала Третьякова.

За її словами, зростання зарплат відбуватиметься іншим шляхом: через дефіцит фахівців, який утворився через міграцію українців за кордон.

“В Україні міграція і люди виїжджають. А збільшення кількості робочих місць за низької пропозиції робочої сили призводить до збільшення заробітної плати. Це закон попиту та пропозиції на ринку праці. Якщо ми збільшуємо робочі місця, а людей, які пропонують свою робочу силу, мало, то роботодавці починають конкурувати. І для того, щоб виграти це змагання, вони або піднімають зарплати, або якісно покращують соціальний пакет”, – пояснила Третьякова.

На її думку, зараз саме час уряду допомагати роботодавцям створювати робочі місця, тим самим стимулюючи боротися за допомогою підвищення зарплат за співробітників.

“Сьогодні дуже сприятливий період для того, щоб допомогти роботодавцю створити робочі місця, створити тиск завдяки міграції і шляхом опосередкованого впливу в рамках дерегуляції, а не регуляції мінімальної заробітної плати подивитися, як буде працювати вже ринкова економіка. А не соціалістично-адміністративна”, – сказала Третьякова.