Суспільство

У статті Путіна про Другу світову виявили фейкову цитату Гітлера

0

Президент Росії Володимир Путін у статті “Справжні уроки 75-ї річниці Другої світової війни” для консервативного американського журналу The National Interest використав несправжню цитату лідера нацистської Німеччини Адольфа Гітлера. Про це російський історик Ігор Петров 19 червня написав у Facebook, пише gordon.ua.

Фрагмент статті, підписаної Путіним, має такий вигляд: “Гітлер прямо заявляв: “Наша політика щодо народів, які населяють широкі простори Росії, має полягати в тому, щоб заохочувати будь-яку форму розбіжностей і розколу”. Президент РФ не вказав джерела, однак цю фразу можна виявити в низці радянських публікацій, звернув увагу Петров.

Посилання ведуть на книгу Генри Пікера “Застільні розмови Гітлера”, перше видання якої побачило світ 1951 року. Проте в ній таких слів фюрера не наведено, зазначив історик.

Найближча за змістом фраза з цієї книги така: “І тому, пануючи над підкореними нами на східних землях рейху народами, потрібно керуватися одним основним принципом, а саме: надати можливість тим, хто бажає користуватися індивідуальними свободами, уникати будь-яких форм державного контролю і тим самим зробити все, щоб ці народи перебували на якомога нижчому рівні культурного розвитку”.

Петров також вказує, що достовірність книги Пікера сумнівна: на думку історика Мікаеля Нільссона, який її аналізував, вона містить “не автентичні слова Гітлера, а відредаговані заднім числом спогади про них, на які далеко не завжди можна покластися”.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist