Політика

У Єрмака вже просили міністрів розглянути варіант існування України без допомоги МВФ

0

Можливість роботи без співпраці з Міжнародним валютним фондом в Офісі президента України розглядали для вирішення ситуації з поверненням «ПриватБанку», який раніше належав бізнесмену Ігореві Коломойському, пише «Українська правда».

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді підписуйся на "Європейську Україну" у фейсбуці!

facebook.com/euroua20/

Під час призначення уряду Дениса Шмигаля в Офісі президента України просили міністрів розглянути варіант роботи без співпраці з Міжнародним валютним фондом. Про це повідомляє «Українська правда».

У виданні заявили, що таке завдання ставили в межах пошуку шляхів для вирішення ситуації з поверненням «ПриватБанку», який раніше належав бізнесмену Ігореві Коломойському.

Однак невдовзі тодішній міністр фінансів Ігор Уманський визнав, що співпраця із МВФ є необхідною, зазначили в «УП».

30 березня на позачерговому засіданні парламенту законопроєкт про банки ухвалили в першому читанні, його підтримало 267 народних депутатів.

Народний депутат від фракції «Голос» Ярослав Железняк повідомив, що до законопроєкту подали 16 тис. правок. Із них 6 тис. подав позафракційний нардеп Антон Поляков.

Проєкт закону пропонує ввести заборону на повернення націоналізованих банків колишнім власникам. Цей документ серед іншого унеможливить повернення найбільшого українського банку – націоналізованого 2016 року «ПриватБанку» – Коломойському, пояснював нардеп від «Слуги народу» Микита Потураєв.

Директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва зазначала, що ухвалення, зокрема, цього законопроєкту дасть змогу швидко просунутися вперед, доопрацювавши параметри нової угоди з Україною про кредит.

За словами президента України Володимира Зеленського, протягом двох тижнів після ухвалення законів про банки і земельну реформу Україна може отримати $1,5–2 млрд, а загальну суму допомоги збільшили до $8 млрд. З урахуванням допомоги від Світового банку та інших донорів Україна може розраховувати на $10 млрд.