Політика

Україна буде членом НАТО, це вже підтверджено, – Стефанішина

0

Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявила, що Україна точно стане членом НАТО. Це вже підтверджено генсеком Єнсом Столтенбергом і міжнародними партнерами країни.

Проте це довготривалий процес і може зайняти ще багато років. Коментарем вона поділилася в ефірі телеканалу “Україна 24”.

“Наприклад, Північна Македонія рухалася у напрямку виконання тільки Плану дій щодо членства фактично 20 років. Лише сьогодні ми починаємо дискурс щодо отримання ПДЧ – це робота, яка триватиме кілька років”, – пояснила Стефанішина.

Водночас додала, що паралельно з цим Україна робить великий вклад в колективну безпеку, бере участь фактично у всіх доступних навчаннях Альянсу, підвищує взаємосумісність українських військових підрозділів із натівськими, долучає до формування стратегії НАТО щодо чорноморської безпеки.

“Тому сам процес євроатлантичної інтеграції уже відбувається, він не зворотний. Політичне рішення буде ухвалено. Я впевнена, що в найближчі роки, хоча не все залежить від України. Але підтвердження, що ми будемо членами НАТО, вже є. Важливо, що ми зараз починаємо цю роботу, політичні перемовини”, – додала Стефанішина.