Суспільство

Україна не купила жодного апарату ШВЛ за рахунок коронавірусного фонду

0

На гроші з фонду для боротьби з коронавірусом не було закуплено жодного апарату штучної вентиляції легенів. Про це в ефірі Українського радіо заявив глава Рахункової палати Валерій Пацкан, передає ІнфоРезист.

За його словами, всього з Фонду було витрачено 25 мільярдів гривень.

  • 12,6 млрд грн – на будівництво доріг та амбулаторій,
  • 9,2 млрд грн – виплати по безробіттю, частковому безробіттю, на дітей ФОП, страхові виплати та матеріальна допомога медикам,
  • 2,8 млрд грн – доплата до зарплати МВС, МОЗ та виконавчої служби,
  • 289 млн грн – закупівля обладнання, засобів індивідуального захисту.

Пацкан звернув увагу на те, що апарати ШВЛ закуповувалися меценатами та державними органами. Глава Рахункової палати додав, що в питанні закупівлі апаратів ШВЛ існують певні складнощі.

“Був оголошений тендер на закупівлю 100 апаратів, термін поставки був до 30 жовтня. Перший тендер оголошено 16 липня, провели аукціон – мали до 15 вересня закупити 50 апаратів. На нього вийшли 6 учасників”, – сказав Пацкан.

У підсумку виявилося, що у одного з постачальників не було досвіду поставки відповідних товарів, а у другого були факти невиконання попередніх договорів. На сьогоднішній день проводиться новий тендер.

  • У квітні фахівець з медичного обладнання Володимир Мітін заявляв, що на піку поширення коронавірусної інфекції в Україні не вистачить апаратів ШВЛ. Багато з них зберігаються в підвалах в неробочому стані.
  • У червні Кабмін відзвітував, скільки грошей виділив на боротьбу з епідемією. Зокрема, 100 млн грн було виділено на закупівлю 200 апаратів ШВЛ.