Блоги

Україна потребує національної єдності, а не політичних репресій, — Портников

0
Порушення української Генеральною прокуратурою кримінальних справ проти п’ятого президента країни Петра Порошенка дозволяє провести прямі паралелі між правлінням шостого президента Володимира Зеленського та четвертого президента Віктора Януковича

Та ж невгамовна ненависть до політичного конкурента, те ж бажання підмінити звинувачення в корупції політичним порядком денним, та сама готовність скомпрометувати правоохоронну систему країни заради задоволення власного марнославства і виконання зобов’язань перед дружніми олігархічними кланами. Ті, хто називав Зеленського прямим наступником саме Януковича, а не Порошенка, не помилилися.

Але є і суттєві відмінності. Коли Янукович переслідував Юлію Тимошенко, він виступав в амплуа “сильного господарника” і професіонала (при всій сміхотворності такої оцінки), а вона була нагадуванням про часи, коли “помаранчева влада” довела Україну до економічного краху. Сьогодні Порошенко — нагадування про часи, коли країною управляли професіонали, а Зеленський — символ дилетантизму, який доводить — і обов’язково доведе країну до економічного краху. Дилетант, який переслідує професіонала, виглядає куди більш сумнівно, ніж “професіонал”, навіть дутий, який переслідує “дилетантку”.

Але головне навіть не це. Головна відмінність в тому, що коли Янукович переслідував Тимошенко, вона була йому зовсім не потрібна. Його влада спиралася на силу і послух депутатів, на лояльність олігархів. Януковичу вдавалося зберегти контроль над депутатами до останніх днів Майдану, більшість олігархів боялися відкрито виступити проти нього навіть коли лилася кров!

У Зеленського немає ні контролю над депутатами, ні лояльності олігархів. Його не сприймають всерйоз. Для політичного виживання, для того, щоб забезпечити елементарні результативні голосування за потрібні країні рішення, йому необхідна національна єдність, а не політичне переслідування тих, хто може бути частиною цієї національної єдності. І рейтинг тут ніякого значення не має. Коли виборці Зеленського позбудуться засобів до існування, їм вже буде не до його рейтингів.

Янукович переслідував Тимошенко на тлі відновлення економічної стабільності в країні. Зеленський переслідує Порошенко на тлі пандемії і економічного краху. Найгірше заняття в ситуації, коли країна стрімголов мчить в прірву.

Джерело: Еспресо.TV