Політика

Україна та Франція підписали чотири угоди на понад €1,3 млрд: у Авакова розповіли подробиці

0

У четвер, 13 травня, у Кабінеті міністрів України відбулося підписання чотирьох міжурядових угод між Україною та Францією на сумму 1,3 млрд євро. У Києві з робочим візитом перебував міністр економіки, фінансів та відновлення Французької Республіки Брюно ле Мер.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства внутрішніх справ України. Там зауважили, що підписання документів стало результатом тривалої роботи Україно-Французької комісії з питань економічного співробітництва, яку очолює з української сторони очільник МВС Арсен Аваков.

Як нагадав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час підписання угод, у 2020 році президент Володимир Зеленський затвердив нову Стратегію національної безпеки України, в якій окреслено 10 основних пріоритетів подальшого розвитку. Франція в цьому документі визначена одним із стратегічних партнерів.

“Сьогодні ми відкриваємо нову сторінку двостороннього співробітництва між нашими країнами. Ми вдячні нашим французьким колегам та друзям, які надають велику допомогу Україні. Особливо я хотів би подякувати посольству Франції в Україні та міністру економіки, фінансів та відновлення Французької Республіки Брюно ле Меру”, – сказав він.

Аваков зі свого боку зазначив, що всі підписані документи мають величезне значення для стратегічного розвитку промисловості.

“Проєкти з будівництва ефективної системи водозабезпечення у Києві та Луганській області однаково важливі. Крім того, є Стратегія прем’єр-міністра, тому ми підписуємо Договір з компанією “Alstom” про стратегічно важливу галузь промисловості – залізницю”, – наголосив він.