Політика

Україна хотіла відправити у Вашингтон “десант” на чолі з Єрмаком, але американці відмовили у зустрічах, – ЗМІ

0

Офіс Президента намагався змусити посольство України в США за 2 дні організувати для української делегації низку зустрічей з вищими американськими чиновниками. Зробити це не вдалося, і від ідеї візиту довелося відмовитися.

Минулого четверга в ОП вирішили терміново відправити до Вашингтона масований український десант: главу Офісу президента Андрія Єрмака з міністром оборони Андрієм Тараном – обговорювати питання безпеки; главу “Нафтогазу” Юрія Вітренка, міністра енергетики Германа Галущенка і заступницю голови ОП Юлію Свириденко – енергетику, депутатів – Кримську платформу.

При цьому Банкова вимагала, щоб усі ці візити були організовані до понеділка – тобто, всього за 2 робочі дні. Завдання посольству було поставлено ​​безпосередньо з ОП, минаючи МЗС. Організувати візит не вдалося.

Видання зазначає, що зустріч Вітренка з радником Держдепу Шолле була демонстративно скасована через спотворення Банковою інформації офіційного повідомлення про розмову президентів Зеленського і Байдена. Радник Байдена з питань нацбезпеки Джейк Салліван, з яким хотіли зустрітися Єрмак і Таран, від зустрічі відмовився. Міністр оборони Ллойд Остін виявився зайнятий. З приводу українського міністра енергетики Галущенка (напарника Деркача, який перебуває під санкціями США) Вашингтон чітко дав зрозуміти: його в американській столиці не чекають. Іншим могли запропонувати спілкування лише на рівні заступника помічника держсекретаря (Дж.Кента), що Банкову не влаштовувало.

Тому до Вашингтона вирушили не представники ОП, а невелика депутатська делегація.

Джерело: Цензор.НЕТ