Суспільство

Україна заарештувала ще 44 російських літаки, що літали в окупований Крим. На Росії почалася істерика

0

Український суд наклав арешт ще на 44 російських літаки, які незаконно перетинали кордон з окупованим Кримом. Про це повідомляє прокуратура АР Крим та міста Севастополя в Telegram.

“Встановлено ще 44 літаки російських авіакомпаній і направлено до суду клопотання про накладення арештів на зазначені повітряні судна, які порушили порядок в’їзду/виїзду з/на окупований півострів і правила міжнародних польотів”, – ідеться в повідомленні.

Зазначається, що прокуратура розслідує кримінальні провадження за фактами порушення посадовими особами іноземних авіакомпаній правил міжнародних польотів та порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї.

У прокуратурі нагадали, що з березня 2014 року Україна закрила повітряний простір над Кримом через те, що не може здійснювати нагляд за безпекою польотів при організації повітряного руху на окупованій території. Також офіційно припинена робота всіх аеропортів у Криму.

Зараз накладено арешт на 109 літаків авіакомпаній РФ, які регулярно здійснюють пасажирські авіаперевезення в Крим, порушуючи тим самим правила польотів і українське законодавство.

У коментарі “РІА Новини “так званий “постійний представник Республіки Крим при Президентові Росії” Георгій Мурадов заявив про відповідь Кремля на арешт російських літаків.

Мурадов звинуватив українську владу в “замаху на базисні структури російського бізнесу і бездумному провокуванні Росії до арешту численних майнових об’єктів українських чиновників і великого бізнесу в Росії, в тому числі в Криму”.

На думку Мурадова, такі погрози з боку Кремля “змусять українських чиновників і олігархів “віддячити” українській владі”.

  • У жовтні президент Володимир Зеленський заявив, що українські державні діячі, які в 2014 році віддали Росії Крим без бою, повинні понести відповідальність.
  • 9 листопада колишній начальник Генштабу, головнокомандувач ЗСУ генерал-полковник Володимир Замана заявив, що в ГШ знищили документи, які стосувалися розпоряджень керівництва України та ЗСУ в період окупації Криму Росією.
  • У поточному році понад 2 тисячі осіб з тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу вступили до ВНЗ, що знаходяться на вільній частині України.

Джерело: ІнфоРезист