Новини

Українці, які вели справу збитого MH17, втратили роботу: що сталося

0

В рамках реформи Генеральної прокуратури України було звільнено шість прокурорів, які брали участь в розслідуванні катастрофи пасажирського Boeing-777 рейсу MH-17 на Донбасі. Серед них – два прокурори, які від імені України входили в спільну слідчу групу (JIT) з Нідерландами, Австралією, Бельгією та Малайзією.

Про це повідомляє нідерландське видання NRC.

Зокрема, роботу в міжнародній групі втратила Олеся Скрипник, яка була в JIT з 2016 року. Її колега Олег Пересада продовжує брати участь в розслідуванні, але при цьому він вже не може називати себе прокурором.

Відсторонені співробітники прокуратури висловили побоювання, що це може уповільнити завершення розслідування, оскільки наступникам знадобиться, як мінімум, рік, щоб ознайомитися з матеріалами, зібраними за п’ять років.

У виданні уточнюють, що українська сторона завершила свою частину розслідування ще влітку 2019 року, тому відсторонення прокурорів не повинно нанести суттєвої шкоди.

В Офісі генпрокурора запевнили, що українську сторону в спільній слідчій групі представляють чотири представники України. У відомстві також уточнили, що розслідування на національному рівні здійснюється 9 співробітниками Департаменту нагляду в кримінальних провадженнях щодо злочинів, скоєних в умовах збройного конфлікту.

“Вони мають досвід в здійсненні розслідування військових злочинів, злочинів проти людяності, терактів та інших тяжких кримінальних злочинів”, – заявили в Офісі генпрокурора.

Друзі, з кожним днем стає все складніше донести до вас важливу інформацію, яка має пряме відношення до нашого майбутнього. Хитрі алгоритми соцмережі працюють так, щоб ви чули лише один голос з тисяч. Тому ми вирішили створити TELEGRAM-канал, що дозволить нам спілкуватися з вами без посередників. Там ми будемо викладати в більшій мірі якісну аналітику та блоги відомих політиків, волонтерів, журналістів. Лише якісний аналіз подій в Україні та в світі. Підписуйся! Не дай собою маніпулювати.

👇👇👇

t.me/ovision16