Новини

Українців очікує “роздвоєння” платіжок і за інші, крім газу, комунальні послуги

0

З 1 травня українців очікує “роздвоєння” платіжок за інші, окрім плати за газ, житлово-комунальних послуг – за воду, каналізацію, теплопостачання.

Про це в ефірі одного з телеканалів заявив народний депутат (“Батьківщина”), міністр з питань житлово-комунальних послуг у 2007-2010 рр. Олексій Кучеренко.

Олексій Кучеренко зауважив, що цього місяця споживачів “потішили” двома платіжками за газ. Він звернув увагу на те, в чому полягає казуїстика цього питання, – з одного боку, за підрахунками, вартість начебто мала би бути менша, як про це заявляє влада, проте насправді оплата виявилася навіть більшою.
Ведучі поцікавилися, чому зараз взялися розподіляти плату за газ та його транспортування.
“Це було закладено у законі про ринок природного газу, у законі про житлово-комунальні послуги і про комерційний облік – тобто те, що розділяються ці два види діяльності. Зараз пан Тарасюк, голова НКРЕКП, весь час термін “анбандлінг” застосовує… Це просто розподіл за видами діяльності. Мається на увазі, що транспортує газ одна компанія. Це облгаз, розподільча компанія, а от торгувати товаром – газом, можуть теоретично різні компанії. Але на практиці це так само – та ж сама компанія, тільки вона по-іншому трохи називається, там є її афільовані “дочки”, – заявив Олексій Кучеренко.
Олексій Кучеренко зауважив, що все перелічене називалося “крок на шляху до ринку”. Проте ринку, каже парламентар, найближчим часом не буде, оскільки для цього немає передумов.
“Тому, по суті, це все вилилося у те, що населення перевантажили цими платіжками. Там по дорозі щось вони знаходять, безумовно, а в населення вже голова отака – і повна недовіра. А якщо я вам скажу, що з 1 травня таке ж “роздвоєння” має бути щодо інших житлово-комунальних послуг – щодо тепла, щодо води, щодо каналізації, так само – дві платіжки, то я, мабуть, дуже збентежу населення”, – сказав Олексій Кучеренко.