Новини

Українцям відтермінували підвищення пенсій

0

В Україні індексацію пенсій, роботу над якою анонсували з 1 квітня, можуть знову перенести. В результаті 11,4 млн пенсіонерів не отримають надбавку в розмірі від 200 до 500 грн (розрахунковий розмір зарплати повинні підвищити на 11%).

Про це OBOZREVATEL заявив ексвіцепрем’єр Павло Розенко. “Осучаснення за законом мають проводити раз на рік. Раз на рік – це з березня по березень. Це не зробили з березня і швидше за все не зроблять і з квітня”, – заявив Розенко.

Як повинні провести осучаснення:

“Осучаснення” пенсій для всіх буде різним. Чим більше заробляли і довше працювали, тим вищим буде осучаснення. Ідея полягає в тому, щоб підвищувати розмір середньої зарплати, яка враховується у формулі розрахунку пенсій.

Отже, пенсії в Україні рахують за такою формулою:

  • Середня зарплата за останні три роки (по країні) × співвідношення власної зарплати до середньої по країні × стаж у роках × 1%:

Річ у тім, що перший показник щороку старіє. Зарплати зростають швидше, ніж підвищують пенсії. Це призводить до того, що “старі” пенсіонери з кожним роком стають біднішими, а “нові”, які з таким самим рівнем зарплат і стажем виходять на заслужений відпочинок, отримують значно більше.

Як повідомляв OBOZREVATEL, українці, згідно із законопроєктом про запуск другого рівня пенсійного накопичення від “Слуги народу” (№2683) щомісяця мають у середньому віддавати від 3% до 7% від зарплати.

В Україні мінімальна пенсія одна з найнижчих у Європі. Уже кілька років виплату рахують за зниженим коефіцієнтом оцінки стажу. Для прикладу, якщо зараз виходити на заслужений відпочинок, маючи середню зарплату (близько 10 тис. грн), то розмір пенсії складе всього 2,1 тис. грн.

Друзі, з кожним днем стає все складніше донести до вас важливу інформацію, яка має пряме відношення до нашого майбутнього. Хитрі алгоритми соцмережі працюють так, щоб ви чули лише один голос з тисяч. Тому ми вирішили створити TELEGRAM-канал, що дозволить нам спілкуватися з вами без посередників. Там ми будемо викладати в більшій мірі якісну аналітику та блоги відомих політиків, волонтерів, журналістів. Лише якісний аналіз подій в Україні та в світі. Підписуйся! Не дай собою маніпулювати.

👇👇👇

t.me/ovision16