Суспільство

“Україно, рятуй!”: Шахтарі окупованої “ЛНР” у відчаї і благають про допомогу

0

Гірники на окупованій частині Луганщини обурені величезними заборгованостями із зарплати. Їх не виплачують на деяких шахтах з 2016 року.

Протести тривають із середини 2019-го. Навіть у разі звільнення немає гарантії, що шахтарі отримають свої кровні. Більше того, створено схему, за якої їх узагалі не виплатять через реструктуризацію, пише інформаційне агентство GuildHall.

“Масштабний грабіж видобувної промисловості донецьких республік почався 2018 року, коли з’явився південноосетинський “Внешторгсервис” (ВТС), який отримав контроль над видобувною і металургійною промисловістю”, – йдеться в матеріалі. Через цей банк в ЛНР поверталися гроші за відвантажену в РФ продукцію. Він єдиний, який працює в республіці.

ВТС звільнили від усіх податків, крім податку на заробітну плату. Але невиплати шахтарям почалися відразу ж. До середини 2019-го у багатьох шахт закінчилися обігові кошти. Тоді й почалися перші акції протестів. Виплати поточних зарплат поновили, та й то частинами, але борги ВТС перед шахтами і підприємствами заморозили на два роки.

“Грошей у місцевої влади немає. Разові подачки в 10-15% від зарплати за якийсь місяць якогось року проблеми не вирішують. Іншого шляху, окрім як страйком, вирішити проблему неможливо”.

З початком епідемії коронавірусу, за рішенням так званого уряду, розпочали реорганізацію. Розкрадання вирішили покласти на зарплатний фонд гірників. Їхні розміри вражають: ВТС раніше визнав, що борг перед шахтарями становить близько 8 млрд рублів.

У “ЛНР” закрито 23 неприбуткових шахти, і з виплатами там катастрофа. Це призвело до самоорганізації шахтарів.

“Основна вимога – виплата зарплат не тільки за 2020-й, а й за попередні роки. Крім цього, звільнити заарештованих так званим МДБ товаришів і надати гарантії безпеки”, – йдеться у статті.

Деякі вважають, що гроші від ВТС до кураторів у Кремлі просто не доходили. При цьому Мінекономрозвитку РФ через банки Південної Осетії розраховувалося з ЛНР у повному обсязі.

У доокупаційний період зарплату теж затримували, але врешті виплачували і її розмір в доларовому перерахунку був набагато вищий.

“І ставлення до людей було кращим. Сьогодні наша сума оплати в рублях менша, ніж у гірників в Україні в гривнях. І тієї не виплачують”, – скаржаться шахтарі з ЛНР.

“Виходить, у своїх республіках ми стали рабами”.

“Хто нам допоможе і врятує? Владі “ЛНР” наплювати, Росії теж! Україна?..”- запитують обдурені шахтарі.

В ОРДЛО тотальне безробіття. Працюють тільки підприємства, які обслуговують військову техніку. Затримки по зарплатах – від 2 до 6 місяців. За шість років окупована росіянами частина Донбасу втратила близько 80% шахт і заводів, що успішно працювали.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist