Новини

“Українське вугілля стало непотрібне”: 10 шахт Ахметова припинили роботу

0

Найбільший видобувач вугілля в Україні припинив роботу. Усі 10 шахт і допоміжні підприємства ПАТ “ДТЕК Павлоградвугілля” зупинилися у понеділок, 20 квітня. Майже 20 тисяч людей відтепер у вимушеній відпустці, інформує 24 канал.

Ще 14 квітня у ДТЕК попередили, що шахти за тиждень зупиняться – через системну енергетичну кризу, економічні негаразди та коронавірус.

Вже 20 квітня у фейсбуці інформацію про закриття шахт підтвердив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

Сьогодні припинили роботу всі 10 шахт “Павлоградвугілля”. Прибуткові шахти переведені в стан коми – їхня робота підтримуватиметься на рівні життєзабезпечення,
– написав він.

Причому, на думку Волинця, ця зупинка сталася не через карантин, а тому, що “українське вугілля стало непотрібне на українських ТЕС, теплоцентралях – бо зацікавлені особи пів року замінюють його російським”.

У телеграм-каналі pavlovskynews журналісти розповіли, що побували на одній із шахт “Павлоградвугілля” та дізналися таке:

  • Роботу шахт відновлять не раніше 15 травня.
  • Зупинили роботу шахт, бо керівництво бажало заощадити гроші на логістиці та інших витратах, аби працівники отримали хоча б частину зарплати.
  • Працівники підтвердили, що пішли у вимушену відпустку, яку їм повинні оплатити.
  • У простої через закриття шахт буде приблизно 18700 людей.