Політика

Україну збиралися рятувати від коронавірусу масками часів прем’єрства Тимошенко: в Держрезерві відповіли на скандал

0

Медичні маски, які зберігалися на складах Державного агентства резерву України, закупив іще уряд Юлії Тимошенко в 2009-2010 роках у період епідемії свинячого грипу.

Як розповів в інтерв’ю OBOZREVATEL глава Держрезерву Ярослав Погорілий, епідемія завершилася, і всіх перестало цікавити питання наявності масок та їх оновлення.

«Гроші на ці потреби не виділялися, а Міністерство охорони здоров’я заявило, що не бачить сенсу зберігати в Держрезерві «медицину». У травні 2019 року Кабінет міністрів України ухвалює рішення про передачу всіх медичних товарів матеріального резерву Міністерству охорони здоров’я. Але так нічого і не передали, не знаю чому», – зазначив він.

За словами чиновника, термін придатності масок – 5 років, тому в 2015 році він закінчився.

«Прострочені ніхто не хотів брати. Держрезерв із 2013 року 24 рази проводив аукціони з продажу медичних масок, але зазнав фіаско. Ніхто не хотів їх купувати. Агентство вело прямі переговори з МОЗ. Вони відповідали: «Ні, куди нам стільки». Час тягнувся», – продовжив Погорілий.

Він додав, що в січні 2020 року, коли постало питання про підготовку до протидії коронавірусу в Україні, уряд згадав, що в Держрезерві є медичні маски, й ухвалив рішення прискорити передачу їх Міністерству охорони здоров’я.

«11 лютого 2020 року ми підписали договір і підготували все до відвантаження. Однак представники міністерства приїхали тільки через два тижні. Фактично останню партію масок МОЗ забрало тільки 23 березня 2020 року», – наголосив глава Держрезерву.

За його словами, з точки зору часу маски прострочені, але з точки зору якості – вони цілком готові до використання.

«Так, в одній з областей їх віддали на експертизу, щоб зрозуміти, чи можна їх носити, чи є в цьому сенс? Отримали ствердну відповідь про те, що їх цілком можна використовувати», – підсумував Погорілий.

Джерело: OBOZREVATEL