Суспільство

Уряд без конкурсу поставить “свою” людину головою НСЗУ, щоб зупинити медреформу

0

Завтра, 6 квітня, на засіданні Кабміну, в обхід конкурсу призначать “свою” людину на керівника Національної служби здоров’я, яка змінить фінансування закладів охорони здоров’я, пише 24 канал.

Про це Олександра Устінова написала на своїй сторінці Facebook.

За її словами, вже готова постанова, яка поверне до старих методів фінансування, і знову будуть платити за пусті ліжка в величезних лікарнях, де головні лікарі їздять не просто на джипах, а яхтах.

“Якось я розписувала бюджет лікарні Феофанії, де в головного лікаря 5! заступників та 52 кухарі. В нього не лише яхта, а навіть снігоход в гаражі для розваг. Чесний лікар – все життя в державних лікарнях працює”.

Вона вважає, що стара система перемогла високопосадовці хочуть і далі “пиляти” бюджети.

Президент сказав, що до нього надходять скарги про скорочення персоналу – мабуть, замість 52 кухарок – доведеться 20 лишити. Також він пожалівся, що грошей на реформу не вистачає. Якщо МОЗ купуватиме костюми по 215 гривень, як волонтери, а не 488, то грошей стане відразу на десятки мільйонів більше, – сказала нардепка.

Устінова вважає, що після прийняття цієї постанови станеться колапс системи охорони здоров’я, адже 60% закладів вже працюють на нове фінансування.

“Ймовірніше за все – кілька місяців поки в одних забиратимуть та іншим віддаватимуть виплат медикам взагалі не бачити. Це черговий колапс”.

5 травня міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що вони прийняли рішення про зміну фінансування, як по суті блокує медичну реформу, яка пропонувала, щоб гроші йшли за послуги, а не всім однаково. Це б дозволило створити здорову конкуренцію та ефективніше використання бюджетних коштів.

Автор: Олександр Бевза, Олександра Устінова

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist